Zespół Szkół Alternatywnych

Losowy numerek dnia

Dziś przecież Sobota - dzień wolny od szkoły

Facebook

Numer konta

Numer konta
60 1020 5112 0000 7002 0054 7224

Wymagania maturalne

Wymaganiamaturalne 2021

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:
14 X
11 XI
23 XII - 3 I
4-17 I
1-6 IV
1-3 V
4-7 V
3 VI
4 VI
24 VI

Projekt Łazik


Projekt Łazik Księżycowy
SZKOŁA w działaniu

Ważne terminy

Ważne terminy

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezp.

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Szkoła w działaniu

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2021 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2021 roku

Instrukcja maturalna

Instrukcjamaturalna 2021

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2021 r.

Terminy 2021

Ważne terminy
dla uczniaw roku szkolnym
2020/2021

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2012

Obrazy newsów: joanna.jpg

29.11.2011 r. w auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej uczniom, którzy w roku szkolnym 2010/2011 uzyskali najwyższe wyniki w nauce bądź wykazali się innymi szczególnymi osiągnięciami. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3B, Joanna Schick która odebrała nagrodę z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – pani Beaty Pawłowicz.

Za 100 dni matura - Studniówka 2012

            14 stycznia, 2012 r. zupełnie nie przejmując się faktem, że „cudowny” licznik przedmaturalny pokazuje z dnia na dzień coraz mniejszą liczbę, klasa III LO stawiła się w Majowym Śnie, by odbyć swój pierwszy w życiu bal – wszyscy piękni i strojni, jak przystało.

            Dość nieoficjalnie, zaczęło się o 18 – na godzinę przed właściwym rozpoczęciem studniówki – ostatnie poprawki, nerwowe wyszukiwanie miejsc, ostatnie próby poloneza. Kiedy wybiła godzina 19, pani Agnieszka Gródecka-Pietrzak otworzyła tę uroczystość (niestety nasza pani Dyrektor, choć bardzo chciała, nie mogła z nami być w tym ważnym dniu) i zaprosiła do obejrzenia poloneza. Tradycją polskich studniówek jest, że klasa maturalna (po uprzednim okresie intensywnych prób) daje popis swojego poczucia rytmu i zgrania w tym tańcu – III LO świetnie poradziła sobie z tym zadaniem. Później już „poszło z górki” - podziękowania, tańce, toasty, prezentacje – nikt chyba nie zwrócił uwagi, jak z godziny 19 wieczorem zrobiła się 4 nad ranem, czas, w którym nasza zabawa miała dobiec końca.

            Cóż, wszystko co dobre, musi się kiedyś skończyć, ale z całą pewnością w pamięci pozostanie atmosfera tamtego dnia, radość z zabawy we wzajemnym gronie i ulotne uczucie rozluźnienia przed nadchodzącym egzaminem.

 

Joanna

Życzenia

 

Images: Nowyrok.jpeg

 

Z okazji Nowego Roku składam najserdeczniejsze życzenia.

Niech ten Nowy Rok 2012 pozbawiony będzie przykrości,

a składa się jedynie z sukcesów i szczęśliwych chwil.

Niech marzenia zmienią się w rzeczywistość, a sukcesy przerosną oczekiwania.

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku dla wszystkich Uczniów i Rodziców

składa:

 

dyr. ZSA Mariola Łuszczewska

 

Wycieczka do Krakowa

Miesiąc temu klasa IIA pojachała na wycieczkę klasową do Krakowa. Oto opis pobytu w dawnej stolicy Polski sporządzony przez uczestniczkę tej podrózy:

"25 października 2011 roku, godzina wczesna, bo 6:40. Spotykamy się wszyscy na PKP-Kłodzko Miasto (cieszymy się, bo podróżujemy jednak pociągiem). Wszyscy zdezorientowani, zaspani i przeciążeni bagażami na całe trzy dni. Jedziemy do Wrocławia, później szybka przesiadka i ...Witaj Kraków! Godzina 13:00 - naszym oczom ukazuje się krakowskie słońce, studenci i turyści. Zmierzamy ku ulicy św. Tomasza, jak podano w internecie, zająć nam to powinno 10 minut, zajmuje trochę więcej. W hostelu odkładamy niepotrzebne na daną chwilę rzeczy i idziemy podziwiać Stary Rynek. Mamy trochę czasu na obiad i kawę. Wszyscy spotykamy się pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Widzimy Kościół Mariacki, Sukiennice i tysiące gołębi..."

Więcej tutaj...

Dwie nowe galerie zdjęć

Grafiki

W ramach jesiennych porządków publikujemy dwie galerie zdjęć. W jednej przypominamy wydarzenia związane z tegorocznym Prima Aprilis, w drugiej zaś wspominamy przebieg uroczytego apelu związanego z obchodzonym Dniem Edukacji Narodowej. Miłego przeglądania.

 

 

Święto Niepodległości

Obrazy newsów: sn1918.jpeg

 

Święto Niepodległości


„11 listopada to wyjątkowa data, święto odzyskania przez Polskę niepodległości”. Tymi słowami zaczynało się przedstawienie wyreżyserowane przez dwie znakomite polonistki: p.Dorotę Skrobot i p.Agatę Baran, w którym wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum
Zawierało wiele faktów historycznych, którymi można było wzbogacić wiedzę o tej uroczystości. Scenografia w pełni oddawała nastrój tego dnia. Aktorzy starali się do perfekcji wczuć się w przydzielone im role. Bezbłędnie wykonali również pieśni patriotyczne, które nieodłącznie towarzyszą temu świętu.
Widownia zgromadzona tego dnia na sali, nagrodziła gromkimi brawami pracę włożoną w przygotowanie inscenizacji. Pod ogromnym wrażeniem była również pani Dyrektor, która oglądnęła program aż dwa razy.
Cała uroczystość miała charakter podniosły i uroczysty, dzięki tak uzdolnionym uczniom i nauczycielom, którzy w ciekawy i niebanalny sposób uczą nas historii o naszym kraju, o Polsce, która powinna być dla nas ważna.

Franciszek z IG

Bitwa Warszawska 1920

„Bitwa Warszawska 1920”

 


„Bitwa Warszawska 1920” to jeden z najhuczniej zapowiadanych filmów tego roku. Jako pierwszy polski film w pełni zrealizowany w technologii 3D, miał być wielkim wydarzeniem w historii polskiej kinematografii. Czy spełnił pokładane w nim nadzieje? Niestety nie. Dzieło wyreżyserowane przez Jerzego Hoffmana rozczarowuje na wszystkich płaszczyznach: od fabuły, poprzez grę aktorską, kończąc na realizacji w trój wymiarze.

Film opowiada historię ułana Janka, który wyrusza na front walczyć z bolszewikami zostawiając w Warszawie swą ukochaną – Olę, artystkę kabaretową jednego z warszawskich teatrów. Wydarzenia tamtego okresu poznajemy w dwójnasób: poprzez sceny ukazujące tułaczkę Janka po Europie oraz przeplatające je ujęcia ze stołecznej estrady, na deskach której Ola prezentuje piosenki mające stanowić komentarz do aktualnej sytuacji w kraju. Niestety, taka kompozycja filmu sprawia, że jest niespójny i chaotyczny. Sceny ze śpiewającą i tańczącą Nataszą Urbańską, która gra główną bohaterkę, wplecione są jakby na siłę, być może miały przesłonić mankamenty w jej grze aktorskiej. Zadziwiający jest fakt, że do filmu, który w założeniach miał być przełomem, Jerzy Hoffman w roli głównej obsadził osobę debiutującą na dużym ekranie i której warsztat przywodzi na myśl aktorki serialowe pokroju Katarzyny Cichopek. Pasuje to, niestety, do przewodniego wątku miłosnego między głównymi bohaterami, który jest równie sztuczny, banalny i przesłodzony jak w produkcjach typu „M jak Miłość”. Co gorsza, spycha na dalszy plan wydarzenia wojenne, które powinny być tu najważniejsze. Sam moment bitwy nazywanej później „cudem nad Wisłą” zagubił się wśród innych epizodów i gdyby nie scena rozmowy Piłsudskiego z Wieniawą, stanowiącą komentarz do zakończonej batalii, nie domyśliłbym się, że najważniejsza bitwa już się odbyła, a na dodatek została wygrana przez wojska polskie.

Dodatkowym mankamentem filmu jest element, który w założeniu miał być głównym atutem „Bitwy…”, czyli efekt trójwymiaru. Nigdy nie byłem miłośnikiem tej technologii, jednak w żadnym innym filmie nie utrudniała mi odbioru równie mocno: sceny batalistyczne były zupełnie nieczytelne i rozmazane. Pomijając ten fakt, trzeci wymiar jest tu zwyczajnie niepotrzebny. W filmie ukazującym ważne wydarzenia historyczne treść powinna być ważniejsza od technicznych ozdobników.

Podsumowując, „Bitwa Warszawska 1920” jest dużym rozczarowaniem i niestety, wpisuje się w polską zależność, że szum medialny wokół filmu jest odwrotnie proporcjonalny do jego walorów artystycznych.

Rada pedagogiczna

Obrazy: rada.gif

Rada Pedagogiczna inaugurująca rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 odbędzie się 31 VIII 2011r. godz. 12.00.

Dni wolne i zakończenie roku szkolnego

Uwaga!

 

20 i 21 czerwca są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011  odbędzie się 22 czerwca (środa):

dla klas gimnazjalnych o godz. 9.00

dla klas licealnych o godz. 10.00.

 

Obrazy newsów: schools_out.jpg

Program "Wychowanie przez sztukę" ma już 10 lat!

Dziennik

Program „Wychowanie przez sztukę” ma już 10 lat!


Kontakt ze sztuką stanowi źródło inspiracji, poznania, jest także swoistym narzędziem edukacji. Obecny system nauczania nastawiony jest wyłącznie na rozwój myślenia logicznego. Rozwój artystyczny dziecka słabnie wraz z wiekiem, ponieważ przedmioty ścisłe zajmują tak dużo miejsca w programach nauczania, że wypierają sztukę nie tylko z programów szkolnych, ale także z życia. 
Duże miasta mają łatwy dostęp do ośrodków kultury (teatry, muzea, galerie). W Kłodzku do niedawna nie było nawet premierowego kina. Dodajmy jeszcze trudności komunikacyjne, koszty oraz różny poziom świadomości rodziców, wszak wielu zamiast zabrać dziecko do teatru, woli Mc Donald’s lub zamiast muzea - zwiedzać supermarkety.

 

CZYTAJ WIĘCEJ...

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka


Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca, całe gimnazjum wybrało się na wspaniałą wycieczkę edukacyjną. Jej celem było arboretum w Wojsławicach – piękny ogród botaniczny, pełen niezwykłych krzewów i drzew.
Na miejscu byliśmy o 10 i od razu zabraliśmy się do zwiedzania. Jako pierwszy, obejrzeliśmy pawilon – dawną stajnię, przerobioną na galerię sztuki, w której prezentowali swe dzieła lokalni artyści. Pani przewodnik, która opiekowała się naszą grupą, dokładnie opowiedziała nam historię tego niezwykłego miejsca. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstał ogród i skąd wzięły się rosnące w nim rośliny.
Następnie, przeszliśmy do najciekawszej części wycieczki. Każdy mógł nacieszyć swoje oczy widokiem kwitnących rododendronów i azalii, które właśnie o tej porze roku wyglądają najpiękniej. Mieliśmy także okazję z bliska przyjrzeć się roślinom pochodzącym z różnych stron świata, takim jak np. sośnica japońska, czy mamutowiec olbrzymi. Ostatnim punktem programu była wizyta w nowo założonym sadzie czereśniowym. Mogliśmy skosztować pysznych owoców – chluby wojsławickiego arboretum.
Cały ogród sprawiał bajkowe wrażenie, to naprawdę piękne miejsce, które warto odwiedzić. Kwitnące drzewa i krzewy, rabaty z kwiatami, ozdobne stawy i wspaniały sad z pewnością zasługują na zachwyt i uwagę!

Dominika

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ 

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,637,211 unikalne wizyty