Zespół Szkół Alternatywnych

Losowy numerek dnia

Szczęśliwy numerek:

13

Facebook

Numer konta

Numer konta
60 1020 5112 0000 7002 0054 7224

Wymagania maturalne

Wymaganiamaturalne 2021

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:
14 X
11 XI
23 XII - 3 I
4-17 I
1-6 IV
1-3 V
4-7 V
3 VI
4 VI
24 VI

Projekt Łazik


Projekt Łazik Księżycowy
SZKOŁA w działaniu

Ważne terminy

Ważne terminy

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezp.

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Szkoła w działaniu

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2021 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2021 roku

Instrukcja maturalna

Instrukcjamaturalna 2021

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2021 r.

Terminy 2021

Ważne terminy
dla uczniaw roku szkolnym
2020/2021

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wybory do SU

28 września 2012 (piątek) odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W tym roku kandydują:

 • Obrazy newsów: samorz.pngAdamczewski Bartłomiej
 • Czemarmazowicz Łukasz
 • Dziuba Paulina
 • Gajewska Marta
 • Gwizdowski Franciszek
 • Hoderna Katarzyna
 • Kudenko Damian
 • Michałek Oskar
 • Pawlus Jowita
 • Sajewicz Klaudia
 • Szydłowski Kacper
 • Waleszkiewicz Oliwia
 • Zborowska Maja

Komisja wyborcza będzie miała siedzibę w sali nr 1 na parterze, a głosy oddać będzie można w czasie długiej przerwy (10.30-10.50).

Serdecznie zapraszamy do głosowania!

Wyjazd do Humanitarium

Obrazy artykułów: humanit.jpg

   14 września, uczniowie Alternatywnego Gimnazjum wzięli udział w wycieczce do wrocławskiego Huamnitarium. Celem wyjazdu było zwiedzenie tego niezwykłego miejsca i przekonanie się, że nauka nie zawsze musi być nudna.

   Gdy dotarliśmy na miejsce, podzielono nas na dwie grupy. Było to konieczne, gdyż zaplanowano dla nas zajęcia w laboratorium oraz sali multimedialnej. Oprócz tego, byliśmy także w dużej hali, po której mogliśmy się swobodnie poruszać, samodzielnie wykonując różne doświadczenia. Znajdowały się tam między innymi lustra zmieniające kształt ciała, magiczny stolik do obcinania głowy, kolorowe plansze pokazujące np. pracę mózgu, funkcjonowanie zmysłów, czy działanie ludzkiego ciała. Nie zabrakło też gier, zabaw i testów na spostrzegawczość oraz szybkość. Największym zainteresowanie wśród naszych uczniów cieszyły się studio nagrań oraz bieżnia i magiczne igiełki.

   W laboratorium, do którego zaprosiła nas pani animatorka, izolowaliśmy DNA cebuli, a po skończonym doświadczeniu powróciliśmy do hali, by kontynuować zabawę.

    Po zakończeniu zajęć zadowoleni powróciliśmy do Kłodzka. Tego dnia bardzo wiele się nauczyliśmy, a przy okazji dzięki świetnej zabawie, odkryliśmy, że uczyć można się także poprzez zabawę.

 

Agata z IG

 

Galeria zdjęć z wycieczki 

Rozpoczęcie roku szkolnego

 

Obrazy: rozpoczecie.gif

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się 3 września (poniedziałek)
dla gimnazjum i liceum o godz. 10.00

w klasach 

 

Obrazy: kiermasz.jpeg

W najbliższy wtorek, tj. 4 września

na dwóch pierwszych lekcjach odbędzie się

szkolny kiermasz książek.

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012  odbędzie się 29 czerwca (piątek):

dla klas gimnazjalnych o godz. 9.00

dla klas licealnych o godz. 10.00.

 

Obrazy newsów: schools_out.jpg

Wycieczka do Włoch

Obrazy newsów: wenecja.jpg

Mówią, że podróże kształcą. O słuszności tego stwierdzenia mogli przekonać się niedawno uczniowie naszej szkoły, podczas tygodniowej wycieczko do Włoch. Już po raz drugi odwiedzili niewielką, ale bardzo malowniczą nadmorską miejscowość – Rosolina Mare, położoną w północnej części kraju, nieopodal tak znanych miejscowości jak Padwa, Werona czy Wenecja, którą mieli okazję zwiedzić.

Spośród licznych atrakcji, najbardziej chyba cieszyły plażowanie oraz kąpiele morskie, w nieco chłodnym jeszcze Adriatyku, ale spragnionym wakacyjnych doznań, takie szczegóły nie przeszkadzały, tym bardziej, że na początku aura nie była dla turystów zbyt łaskawa. Na szczęście, po kilku chłodnych i deszczowych dniach, rozpogodziło się i wszyscy amatorzy słońca mogli dowoli wygrzewać się w jego promieniach.

Smakosze długo będą wspominać słynne włoskie makarony oraz (podobno najlepszą na świecie) pizzę, a łasuchy z pewnością  do tej pory oblizują się na samo wspomnienie przepysznych lodów. Wartą zapamiętania będzie niewątpliwie wspomniana już wycieczka do Wenecji – miasta tysiąca kanałów i zakochanych. Podczas krótkiego pobytu, uczniowie ZSA mieli okazję przepłynąć wodnym tramwajem po Canal Grande – największej i najważniejszej arterii wodnej miasta, dzielącej je na dwie części oraz zobaczyć najcenniejszy i najwspanialszy zabytek sakralny Wenecji, obiekt zachwytu znawców sztuki i rzesz turystów z całego świata – bazylikę świętego Marka. Po obowiązkowym zwiedzaniu nastąpił najprzyjemniejszy moment – czas wolny – chwila na samodzielny spacer wąskimi uliczkami. Mimo tłoku i tłumów miasto robi niesamowite wrażenie! Warto je odwiedzić, bo rzeczywiście jest wyjątkowe!

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Tak było i w tym przypadku. Wycieczka dobiegła końca i czas było wracać do szarej, szkolnej rzeczywistości. Bogatsi o nowe wrażenia i doświadczenia, uczniowie ZSA powrócili z wyprawy, by znów pilnie się uczyć i oczekiwać końca roku szkolnego, który już niebawem...

Więcej zdjęć... 

Warsztaty ceramiczne w Tłumaczowie

Z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klasy III gimnazjum ZSA wybrali się wraz z opiekunami na warsztaty ceramiczne. Odbywały się one w Tłumaczowie, w pracowni artysty, pana Grzegorza Lawendy. Uczniowie zapoznali się z techniką lepienia w glinie, tworzyli również własne prace – płaskorzeźby oraz różne figury przestrzenne. Niektórzy zrobili kubki, inni miseczki, talerzyki, a jeszcze inni figurki i świeczniki. Wszyscy pracowali z niezwykłym zaangażowaniem, mimo początkowych oporów.

Okazało się, że praca artysty – rzeźbiarza wcale nie jest taka łatwa. Sama wyobraźnia nie wystarczy. Aby powstało coś wartego uwagi,  potrzebna jest także technika, cierpliwość, praktyka i co najważniejsze – talent. Na szczęście, nasi uczniowie okazali się niezwykle zdolni i pojętni, a rezultaty ich starań można podziwiać w galerii zdjęć.

Obrazy newsów: warsztat.jpg 

Więcej zdjęć... 

Laureaci II Kłodzkiego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej

Obrazy newsów: piosenka.jpg9 maja w kłodzkim Klubie Garnizonowym uczniowie wszystkich etapów edukacyjnych – od przedszkola po liceum – zaprezentowali swoje umiejętności wokalno – muzyczne w kategorii piosenek patriotycznych. Alternatywne Gimnazjum reprezentowali : Marta Gonta z 3b i Damian Kudenko z 2G, natomiast LO – Estera Piznal z 1A i Kuba Adamczewski z 2B.

 

Więcej zdjęć... 

Paulina Nowak - mistrzyni Dolnego Śląska

Obrazy newsów: taekwondo.jpgPaulina Nowak w tym roku zdobyła tytuł mistrzyni Dolnego Śląska, walczyła po mistrzowsku w Szwecji na The Viking Championship, a ostatnio była druga w ogólnopolskim turnieju w Kłobucku. Ale to jeszcze nie koniec, bo wkrótce mistrzostwa Polski. Trzymamy kciuki!

W Alternatywnym LO w Kłodzku uroczyście pożegnano absolwentów 2012

Obrazy newsów: absolw.jpg

23 uczniów klas trzecich otrzymało świadectwa ukończenia szkoły. Uroczystość była okazją do podsumowania trzech lat pracy i do wyróżnienia najlepszych absolwentów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, a także odnosili sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz w sporcie.
Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:
Joanna Schick ( średnia ocen 5,68), najlepsza tegoroczna absolwentka, Katarzyna Strug (5,46), Katarzyna Zielonka (5,43 ), Karolina Idzik (5,12), Agnieszka Słatyńska (5,06), Agnieszka Pocian (4,93), Ania Hajłasz (4,86) Weronika Achrem (4,81).
Od 4 do 25 maja absolwenci LO będą się zmagać z maturalnymi arkuszami. Dyrektor ZSA, Mariola Łuszczewska życzyła im świetnych wyników na egzaminach, powodzenia w rozpoczynanym właśnie przez nich dorosłym życiu oraz tego, by cokolwiek w przyszłości będą robić, robili to z zaangażowaniem i pasją.
Co roku najbardziej oczekiwaną częścią zakończenia roku szkolnego klas trzecich są niespodzianki przygotowane dla maturzystów przez młodszych kolegów i koleżanki. Tym razem były to pamiątkowe "laurki" z portretem własnym tegorocznych absolwentów ozdobione autografami wszystkich nauczycieli. Część artystyczną zakończył występ Estery Piznal, która pożegnała trzecioklasistów piosenką "Szczęśliwej drogi już czas" z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego.
Później nastąpiły ostatnie już spotkania z wychowawcą i kolegami z klasy, a po nich rozstania i towarzyszące im obietnice odwiedzin i podtrzymywania szkolnych znajomości i przyjaźni. Czas spędzony w liceum dla tegorocznych maturzystów dobiegł już końca. Przed nimi nowe wyzwania, nowe pomysły, nowe drogi. Życzymy im wszystkim powodzenia nie tylko na maturze, ale i w dorosłym życiu.

Wspaniały recital uczennic z 1 LO

Obrazy newsów: koncert.jpgW pierwszą niedzielę wielkiej majówki  w "Jaskini Lwa Jaskiniowego" w Stroniu Śląskim odbył się premierowy koncert grupy dziewcząt pt. "Poważne – Niepoważne". Skład Zespołu: Oliwia Waleszkiewicz z Trzebieszowic, Estera Piznal ze Szczytnej, Joanna Kraski i Wiktoria Banaszek z Warszawy. Dziewczyny są nowopowstałą grupą, a ten koncert był ich pierwszym występem. Sprawczynią całego "zamieszania" jest uczennica naszej szkoły Oliwia Waleszkiewicz. Podczas koncertu można było usłyszeć takie m.in. utwory: "Chcę być kopciuszkiem" i "Szyba" z musicalu "Metro", "Boję się" – z Romeo i Julia, "Love affair"- Regina Spektor, "Ja wysiadam"- Anna Maria Jopek, "Miał być ślub"- Moniki Brodki "Księżycowa piosenka"- Vairus Manx, Sonata I. Brevala i "La cinquantaine" - aria w starym stylu, G.Marie na wiolonczeli i "Kwaty dla narcyza" Marka Holma, "River flows in you" Yiruma. Na koncert przyszło nawet sporo osób, którym występ bardzo się podobał. Utwory, znane lub mniej, które wykonywały solistki, wywoływały żywe reakcje publiczności. Wszystkie dziewczyny są lub były uczennicami szkół muzycznych, tak więc słuchacze mogli liczyć na profesjonalizm z ich strony. Koncert został ciepło przyjęty. Początek "Poważnych-niepoważnych" zaczął się bardzo pomyślnie. Czy więc możemy liczyć na więcej imprez tego typu? Czas pokaże, ale my mamy nadzieję, że dziewczęta nie "zamkną" swoich talentów na klucz i będziemy mogli ich jeszcze wiele razy posłuchać.

Wrocławskie spotkanie z kulturą

Obrazy newsów: obraz.jpg18.kwietnia licealiści (z wyjątkiem klas maturalnych, które w tym czasie ostro "zakuwały") udali się na wycieczkę do Wrocławia.  W wyśmienitych humorach wyruszyliśmy spod małej poczty we wczesnych godzinach rannych. W planach mieliśmy taki mały "dzień kultury" we Wrocławiu. Dwugodzinna podróż do stolicy Dolnego Śląska minęła bez przygód. Pierwszym punktem naszej wycieczki był  Plac Powstańców Warszawy, gdzie przywitał nas piękny i okazały, porośnięty bluszczem budynek Muzeum Narodowego.. Tam "czekały" na nas  lekcje muzealne o malarstwie niemieckim – od dzieł romantyków reprezentowanych przez prace Ludwiga Richtera, jednego z czołowych przedstawicieli późnego romantyzmu, czy dzieła Johana Christiana Dahla - norweskiego romantyka związanego z drezdeńską Akademią Sztuk Pięknych,  po realistów - tu na szczególną uwagę - zdaniem organizatorów - zasługuje Ferdinand von Rayski i jego płótno "Naganiacz" uznane za szczytowe osiągnięcie malarza.

Dość ciekawe, a na pewno inne niż te w szkolnych ławkach (siedzieliśmy na podłodze!).Obrazy newsów: galeria.jpg

Potem oczywiście wszyscy udali się do centrum handlowego "Pasaż Grunwaldzki". Czasu było dużo, bo spektakl w Teatrze Polskim był na 19, każdy zdążył na luzie zjeść obiad, zrobić zakupy. Sztuka pt. "Okno na parlament" była wystawiana na scenie kameralnej przy ul. Świdnickiej. Farsa Raya Cooneya  w reżyserii Wojciecha Pokory to sztuka pełna zabawnych dialogów, dowcipnych sytuacji, przewrotnych zwrotów akcji, która rozgrywa się w londyńskim hotelu "Westminster", w pokoju 448, którego okno wychodzi na parlament. Głównym bohaterem sztuki jest minister, który zamiast iść na posiedzenie Izby Gmin, umawia się w hotelowym pokoju ze swoją kochanką, notabene - jedną z sekretarek przywódcy opozycji. Niestety,  w "tytułowym" oknie znajdują trupa….

Polecam farsy Cooneya (np."Mayday"), to inteligenta rozrywka i bardzo dobry sposób na odstresowanie się po tygodniu wytężonej pracy! Porcja takiej rozrywki sprawiła, że w doskonałych nastrojach wróciliśmy do domu, a wizytę w teatrze zapamiętamy na długo.

Wiktoria z klasy IA

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,634,861 unikalne wizyty