Zespół Szkół Alternatywnych

Facebook

Telefon

Dyrektor szkoły

Pedagog

Numer konta

Numer konta
60 1020 5112 0000 7002 0054 7224

Wymagania maturalne

Wymaganiamaturalne 2021

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:
14 X
1 XI
11-12 XI
23 XII - 31 XII
6 I
31 I - 31 II
14-18 IV
1-3 V
4-6 V
9-10 V
16-17 VI
23 VI

Projekt Łazik


Projekt Łazik Księżycowy
SZKOŁA w działaniu

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezp.

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Szkoła w działaniu

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2021 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2021 roku

Instrukcja maturalna

Instrukcjamaturalna 2021

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2021 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Komunikat

Obrazy newsów: wykrzyknik-2jpg.png

UWAGA ABSOLWENCI 2021!


Świadectwa ukończenia szkoły oraz dokumenty i nagrody książkowe będą w sekretariacie. Z uwagi na ochronę danych osobowych nie przewidujemy wysyłania skanów świadectw. Jeżeli jednak ktoś pilnie będzie potrzebował odebrać dokumenty, prosimy o kontakt telefoniczny lub mejlowy z sekretariatem w celu ustalenia daty i sposobu odbioru, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Proszę też śledzić komunikaty w sprawie egzaminu maturalnego na stronie szkoły.

"Maskotka DZPK"

Ogólnopolski konkurs literacko-fotograficzny "(Pod)różne historie" - "O podróżach w pandemii"

Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji

Laureaci szkolnego konkursu fotograficzno-literackiego:

1. miejsce ex aequo – Michał Dudek – za fotografię do 1. cytatu (Dziady cz.II) oraz Oliwier Zimnik za fotografię do cytatu 4. (Dziady cz.III) – nagrody po 150 zł każda;

2. miejsce – Zofia Rył za fotografię do 1. cytatu (Pan Tadeusz) – 100 zł;

3. miejsce – Gabriela Kuś za fotografię do 1. cytatu (Pan Tadeusz) – 50 zł;

 

Komisja konkursowa przyznała też 3 wyróżnienia w postaci nagród książkowych dla Julii Jankiewicz (foto do cytatu nr 2 - Pan Tadeusz), Wiktorii Szkotak (foto do cytatu nr 1 - Pan Tadeusz) oraz Marii Babińskiej (foto do cytatu nr 8 - Lalka);

Nagrody - bony do EMPiKu i książki - do odebrania w sekretariacie szkoły po uprzednim kontakcie telefonicznym i z zachowaniem reżimu sanitarnego.

 

Zwycięskie prace

Autor: Michał Dudek

 


Autor: Oliwier Zimnik

 


Autorka: Zofia Rył

 


Autorka: Gabriela Kuś

 

Autorka: Julia Jankiewicz

 

Autorka: Wiktoria Szkotak

 

Autorka: Maria Babińska

 

 

Wszystkie prace do obejrzenia => TUTAJ

Matura próbna

Obrazy newsów: wykrzyknik-2jpg.png

 

PRÓBNA MATURA z matematyki– 16 kwietnia –  9.00 - 11.50

SALA 18/19   - drugie piętro

 

Wytyczne dla uczniów

KOMUNIKAT

Obrazy newsów: wykrzyknik-2jpg.png

 

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 9 kwietnia 2021r. przedłuża się zdalny tryb nauczania WE WSZYSTKICH KLASACH Alternatywnego Liceum Ogólnokształcącego do 26 kwietnia  2021r.

SEKRETARIAT szkoły jest czynny w godz. 8.00 - 14.00; prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny;

Szczegółowe zasady pracy nauczycieli i uczniów są opublikowane na stronie szkoły.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

               Wrocław 2021-04-12 

                                                                                  

Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki i Koledzy!

 

Od ponad roku mierzymy się z bezprecedensowym wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa. Codziennością szkół, a w ostatnich tygodniach także przedszkoli stało się nauczanie zdalne. Co najmniej do 18 kwietnia br. przedszkolaki i uczniowie zostaną w domach. Trzecia fala pandemii utrzymuje się na wysokim poziomie, zajętych jest osiemdziesiąt kilka procent łóżek w szpitalach, podobnie rzecz się ma z respiratorami. W najbliższych dniach będą się ujawniać skutki społecznych zachowań w czasie Świąt Wielkanocnych. Trudno się dziwić, że w tej bardzo poważnej sytuacji podejmowane są decyzje o utrzymaniu obostrzeń w różnych obszarach życia gospodarczego i społecznego, w tym w oświacie. Z drugiej strony przyspiesza akcja szczepień, rząd deklaruje, że do końca czerwca zaszczepieni zostaną wszyscy chętni. Dobroczynnym efektem szczepień milionów Polaków stanie się odporność populacyjna co pozwoli na powrót do normalności.

Dziś nie sposób precyzyjnie określić terminu powrotu do nauki stacjonarnej. Odpowiedzialnie można stwierdzić jedynie, że powrót ów - skorelowany z liczbą zachorowań i sytuacją w służbie zdrowia - powinien być możliwie szybki i rozpocząć się od najmłodszych (przedszkola, klasy 1-3 szkół podstawowych). Jest szansa, że stanie się tak jeszcze w kwietniu.

To wszystko oznacza, że przez  najbliższe tygodnie, a może i miesiące do zakończenia roku szkolnego 2020/2021 będziemy kontynuować nauczanie na odległość. Jak nigdy potrzebna jest systematyczność, wytrwałość i konsekwencja.

Gorąco dziękuję Koleżankom i Kolegom za ofiarną pracę i zaangażowanie, za serce wkładane w podejmowane działania. Wiele wskazuje na to, że w walce z pandemią koronawirusa jesteśmy na ostatniej prostej - choć będzie to długa prosta. Na finiszu potrzebny jest największy wysiłek i mobilizacja, na ostatnich metrach daje się z siebie wszystko. Dziękując raz jeszcze proszę o codzienną, rzetelną, z pasją wykonywaną pracę. Jako że długotrwała izolacja przynosi negatywne skutki psychiczne w szczególności proszę o częste komunikowanie się z uczniami i rodzicami. Proszę o zwielokrotnioną empatię, serdeczność i życzliwość. W szczególności polecam uwadze Koleżeństwa relacje z  uczniami niepełnosprawnymi, mającymi trudności w nauce oraz z rodzin dysfunkcyjnych, a także z uczniami zdającymi w tym roku egzaminy (maturalny, ósmoklasisty, zawodowy).

To my, kadra pedagogiczna, odpowiadamy za wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Wyposażamy je w umiejętności i wiedzę, kształtujemy charaktery, formujemy osobowości. Dodajemy odwagi i skrzydeł. Nam nie wolno opuścić rąk i ustać ze znużenia. My musimy być mocni, zdeterminowani i wytrwali. Wtedy wygramy z przeciwnościami losu i wypełnimy naszą misję.

Upalnym, pamiętnym latem 1980 r. szeroko po Polsce rozlała się fala strajków. Polacy podnieśli się z kolan i zbuntowali przeciw komunistycznej władzy. Rodził się nienależny, samorządny związek zawodowy oraz wielomilionowy ruch społeczny o pięknej i zobowiązującej nazwie "Solidarność". Na murze okalającym Stocznię Gdańską w sierpniu 1980 r. strajkujący robotnicy umieścili napis: "Tylko solidarność i cierpliwość zapewnią nam zwycięstwo". To przesłanie jest wyjątkowo aktualne. W chwilach próby weźmy je za własne.                                                 

 

Z wyrazami szacunku i życzeniami zdrowia

Roman Kowalczyk  

Dolnośląski Kurator Oświaty

Komunikat

Obrazy newsów: wykrzyknik-2jpg.png

KOMUNIKAT

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021r. przedłuża się zdalny tryb nauczania WE WSZYSTKICH KLASACH Alternatywnego Liceum Ogólnokształcącego do 18 kwietnia  2021r.

SEKRETARIAT szkoły jest czynny w godz. 8.00 - 14.00; prosimy o kontakt mejlowy lub telefoniczny;

Szczegółowe zasady pracy nauczycieli i uczniów są opublikowane na stronie szkoły.

Rozpoczęła się rekrutacja do sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w 2021r.!

Obrazy newsów: 167119714_2982522835301165_404071035190675321_n.png

 

Rozpoczęła się rekrutacja do sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w 2021r.!

 

30 marca 2031 r. o rozpoczęła się rekrutacja do sesji SDiM w 2021 r.

Temat tegorocznej sesji: „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego - w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?”

Organizatorem sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w 2021 r. jest Kancelaria Sejmu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Instytutem Pamięci Narodowej.

Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest przekazanie uczestnikom projektu wiedzy na temat zasad funkcjonowania Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej oraz procesu legislacyjnego.

Dodatkowo, intencją jego organizatorów jest promowanie wśród młodych ludzi postaw obywatelskich, a także zachęcenie ich do działalności na rzecz społeczności lokalnych na etapie realizacji zadania rekrutacyjnego.

Do udziału w konkursie zaproszone są dwuosobowe zespoły złożone z uczniów tej samej szkoły lub zespołu szkół. Prosimy pamiętać, że zgodnie z regulaminem każdy uczestnik SDiM najpóźniej w dniu rozpoczęcia konkursu musi mieć ukończone 13 lat, ale w dniu 1 czerwca br. nie może mieć ukończonych 18 lat.

W 2021 r. z uwagi na pandemię wirusa SARS-Cov-2, uczniowie chętni do uczestnictwa w sesji zostaną zaproszeni do udziału w specjalnej internetowej edycji konkursu.

Harmonogram tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży (SDM) przedstawia się następująco:

  1. 30 marca o godz. 13:00 - rozpoczęcie rekrutacji,
  2. 30 marca do 6 maja do godz. 15:00 - rejestracja zespołów na platformie internetowej SDiM,
  3. 10 maja do godziny 13:00 - ostateczny termin opublikowania przez zespoły na platformie SDIM informacji o rekrutacji,
  4. 10 - 28 maja - czas na ocenę zadań,
  5. 31 maja do godz. 12:00 - sporządzenie ostatecznej listy uczestniczek i uczestników oraz przesłanie jej do Kancelarii Sejmu,
  6. 1 czerwca do godz. 15:00 - publikacja listy uczestniczek i uczestników na platformie internetowej SDiM oraz na stronach internetowych organizatora sesji i współorganizatorów, przesłanie nazwisk osób wchodzących w skład 5 najlepszych zespołów do właściwych kuratoriów oświaty w poszczególnych województwach.

Z uwagi na pandemię wirusa SARS-Cov-2, w 2021 r. może zostać zorganizowany przyjazd do Warszawy, ewentualnie, 5 najlepszych zespołów.

Więcej informacji na stronie sdim.sejm.gov.pl oraz na oficjalnej stronie SDiM na Facebooku http://www.facebook.com/sejmdzieciimlodziezy

Zapraszamy do udziału!

Życzenia świąteczne

Obrazy newsów: wielkanoc01.jpeg

Wygenerowano w sekund: 0.02
3,839,611 unikalne wizyty