Warszawa pełna wrażeń!
Uczniowie klas 2A i 3A przebywali na trzydniowej wycieczce w stolicy. Warszawską przygodę rozpoczęli od spaceru po urokliwym Starym Mieście. Podziwiali Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski i Pałac Kultury i Nauki z panoramą miasta. Odwiedzili też Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego i Powązki.
Wycieczkę zorganizowano dzięki wsparciu Fundacji Krzyżowa w ramach programu „Międzypowiatowa droga do edukacyjnego sukcesu szkół ogólnokształcących powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i świdnickiego".

Kasia Borowska-Sorus z kl. 1A z zaangażowaniem rozwija swoją pasję do szachów. W tym miesiącu zajęła 2. miejsce w Turnieju w Szachach Błyskawicznych z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Szczytnej. Uczestniczyła też w Finale Dolnośląskim LZS w szachach indywidualnych, gdzie reprezentowała swój klub UKS GIECEK Radków (ponad 100 zawodników, medal w kategorii juniorki starsze). W minioną sobotę Kasia wywalczyła 3. miejsce  (i tytuł najlepszej kobiety) w turnieju XIII Ogólnopolskiej Edycji Grand Prix Radkowa i Ziemi Kłodzkiej w szachach, który odbył się w Ścinawce Średniej. Gratulujemy!

Igor Duński, jeszcze jako uczeń kl. 4A, został laureatem 1. miejsca w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR (UMK w Toruniu), Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego (UJ Kraków), finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego (WAT Warszawa), zdobył srebrny medal w  konkursie Mistrz Programowania organizowanym przez MEN, został laureatem I stopnia  Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Śląskiej (PŚ Gliwice), zajął 9 miejsce w finale X Memoriału Urszuli Marciniak – łamigłówki matematyczne (Wrocław) oraz zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Psychologicznej (Psyche Challengers 2026). Warto dodać, że te sukcesy Igor osiągnął w czasie intensywnych przygotowań do egzaminu maturalnego, wykazując się ogromną pracowitością, determinacją i doskonałą organizacją czasu. Gratulujemy!

Jakub Kupiec oraz Igor Duński  brali udział w finale konkursu Matematyka Stosowana zorganizowanym przez Politechnikę Białostocką. Konkurs miał dużo bardziej praktyczną formę aniżeli większość konkursów, zadania obejmowały wszelkie dziedziny matematyki które spotykamy wokół siebie, takie jak: liczenie oporów na przewodach, obliczanie długości krawędzi dachu, projektowanie schodów, szyfrowanie z pomocą komputera, zadania z matematyki po angielsku, oraz takie, które wymagały rozwiązywania działań arytmetycznych w innych językach.

Konkurs o indeks Politechniki Białostockiej - matematyka stosowana - rozstrzygnięty.

Uczestnicy Turnieju Trójgamicznego, czyli Mistrzostw Polski w Projektowaniu Gier Komputerowych (nasza drużyna to Alotis) zorganizowali w minionym tygodniu premierę swojej gry. Przedstawili historię zespołu, wyniki dotychczasowych prac oraz najbliższe plany. Uczestnicy spotkania mogli sami zagrać w prototyp gry oraz zgłosić swoje uwagi, które pomogą ją udoskonalić. Organizacja tego wydarzenia to jedno z zadań konkursowych wliczane do ostatecznej punktacji.

Dawid Kempski z kl. 2A został laureatem Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę – 2026” zorganizowanego przez oddział PTTK w Jeleniej Górze pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Dawid przygotował pracę, w której zaprezentował własną kolekcję cennych artefaktów związanych z historią Kłodzka. Gratulujemy!