Zespół Szkół Alternatywnych

Losowy numerek dnia

Dziś przecież Sobota - dzień wolny od szkoły

Facebook

Telefon

Dyrektor szkoły

Pedagog

Numer konta

Numer konta
60 1020 5112 0000 7002 0054 7224

Wymagania maturalne

Wymagania



maturalne 2021

Projekt Łazik


Projekt Łazik Księżycowy
SZKOŁA w działaniu

Ważne terminy

Ważne terminy

Podręczniki

Listy podręczników



obowiązujących w ZSA

Procedury bezp.

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
Bezpieczna



Szkoła

MEN

List Dolnośląskiego



Kuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT



'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Szkoła w działaniu

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:
14 X
11 XI
23 XII - 3 I
4-5 I
6 I
18-29 I
1-6 IV
1-3 V
4-7 V
3 VI
4 VI

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2021 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2021 roku

Instrukcja maturalna

Instrukcja



maturalna 2021

Egzamin maturalny

Zasady egzaminu



maturalnego w 2021 r.

Terminy 2021

Ważne terminy
dla ucznia



w roku szkolnym
2020/2021

Porady maturalne

Poradniki



maturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Sukcesy licealistów

LICEUM
Rok szkolny 2020-2021
Ida Szebla

II miejsce w World Talent Show;

I miejsce(Złotą Nutę) oraz Nagrodę Specjalną - na V Festiwalu Piosenki Polskiej "KRUSZWICKA NUTA";

III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym The Golden Voice w Krakowie;

III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Digi - Talenty Lato 2020 w Polanicy - Zdroju oraz I miejsce w zespole ("Farciary");

Prix w III Ogólnopolskim Konkursie "Piosenki naszych rodziców" w Ożarowie Mazowieckim;

Rok szkolny 2019-2020
Ida Szebla

Grand Prix w IV Międzynarodowym Festiwalu "Viva la Musica'2020";

1. miejsce w konkursie "Digi-Talenty Wiosna 2020", wyróżnienie (z zespołem "Farciary") w programie "Szansa na sukces Opole 2020";

Grand Prix w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek (z zespołem) 2020;

2. miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "Kwietnik" w Kutnie.

Maja Stasyszyn

1. miejsce w VIII Międzygminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej o Listopadowy Liść Adamajtisa w Kłodzku;

1. miejsce w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim Literatury Patriotycznej w Dusznikach - Zdrój;

Maciej Szelest beneficjent Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2019/2020;
Rok szkolny 2018-2019
Aleksandra Dziedzic 1. miejsce w kategorii Język Niemiecki w Powiatowym Konkursie Językowym;
Monika Milke 1.miejsce w V Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Nowej Rudzie. 3. miejsce w XIX Festiwalu Piosenki Młodzieżowej "Szczytniańska Jesień;
Grzegorz Klasicki Zakwalifikował się do zawodów 2. stopnia Olimpiady Biologicznej;
Jakub Unuczek Zajął 4. miejsce w kategorii dronów w XI ROBOTIC ARENA - międzynarodowym turnieju robotyki;
Hanna Podolska 1. miejsce w kategorii Język Angielski w Powiatowym Konkursie Językowym;
Kacper Bzowy 1. miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych Miss/Mister Ortografii 2019;
Drużyna tenisa stołowego 1 miejsce w powiatowych rozgrywkach LICEALIADY i 3. miejsce w finale strefy wałbrzyskiej;
Julia Bałchan Finalistka ogólnopolskiego konkursu Wybieram Wybory;
Łukasz Pich

Awans do finału VI Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego;
Awans do XV Edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz;

Finalista XVI edycji ogólnopolskiego projektu "Matura na 100 procent" CKE;

Rok szkolny 2017-2018
Marek Adaszyński i Michał Czech 1. miejsce w VII Drużynowym Konkursie Chemicznym Politechniki Wrocławskiej;
Maelle Jourdan Zakwalifikowała się do etapu centralnego XLI Olimpiady Języka Francuskiego (24.miejsce w Polsce), uzyskała tytuł finalisty, który zwalnia z matury i zapewnia uzyskanie 100% na poziomie rozszerzonym;
1. miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Francuskiego;
Marek Adaszyński Finalista Olimpiady Chemicznej, zdobył 100% z matury z chemii na poziomie rozszerzonym;
Beneficjent Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2017/2018;
Andrzej Puć Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Studium Talent Politechniki Wrocławskiej 2017/2018;
Michał Czech

1. miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;

Brał udział w II etapie Olimpiady Chemicznej;

Kacper Kaszuba i Tomasz Ściepuro

3. miejsce w powiatowych zawodach w tenisie;

Jarosław Derkowski 2. miejsce w Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Kłodzku;
Sonia Nawrotek 3. miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Tomasz Ściepuro

III miejsce w konkursie "Giner de los Rios"organizowanym przez ambasadę Hiszpanii w RP;

Zakwalifikował się do zawodów 2. stopnia Olimpiady Biologicznej;

Leon Czerwiński I miejsce w konkursie "Podróż do przeszłości - Józef Piłsudski jako niezłomny bojownik o wolność i niezawisłość Polaków";
Aleksandra Hytkowska III miejsce w konkursie "Podróż do przeszłości - Józef Piłsudski jako niezłomny bojownik o wolność i niezawisłość Polaków"
Kornelia Hankus III miejsce w konkursie "Podróż do przeszłości - Józef Piłsudski jako niezłomny bojownik o wolność i niezawisłość Polaków";
Dominika Konarzycka

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Grafiki Komputerowej i Miniatury Plastycznej "W odcieniach bieli" - portrety zwierząt;
1 miejsce w konkursie CHOPINALAIA 2018 w kategorii plastycznej organizowanym przez Miejski Zespół Szkół w Dusznikach-Zdroju;
Laureatka I Ogólnopolskiego Biennale Grafiki Komputerowej we Wrocławiu;

Laureatka ogólnopolskiego konkursu "Bliżej pszczół";

 

Rok szkolny 2016-2017
Bartłomiej Syryca Wyróżnienie w konkursie "Tropami rodu" (Kurier Wileński);
Szymon Staniaszek 2. miejsce w etapie powiatowym IV Konkursu Matematycznego;
Michał Mokrzycki Założyciel grupy poetycko - prozatorskiej "Nowotwory"; wydał też tomik wierszy;
Maelle Jourdan 1. miejsce w Powiatowym Konkursie Języków Obcych w Nowej Rudzie (język francuski);
Zakwalifikowanie się do etapu centralnego Olimpiady Języka Francuskiego 2017;
G. Klasicki, A. Klasicki, B. Syryca, T. Ściepuro Szkolny zespół muzyczny Alter Music zajął 2. miejsce w Festiwalu Piosenki Międzynarodowej w Bystrzycy Kłodzkiej;
Agnieszka Machońska stypendystka PRM 2016/2017;
Jakub Mroszczyk 1. miejsce w Powiatowym Konkursie Języków Obcych w Nowej Rudzie (język niemiecki);
Sandra Norek 2. miejsce w Powiatowym Konkursie Języków Obcych (język angielski);
Oliwia Łuszczyńska Grand Prix w Festiwalu Piosenki Międzynarodowej w Bystrzycy Kłodzkiej;
Marek Adaszyński

I miejsce w Powiatowym Konkursie EkologicznymUdział w zawodach II etapu LXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej (150. miejsce w kraju);
Zakwalifikował się także, po "zaliczeniu" trzech etapów konkursu, do finału programu stypendialnego Adamed SmartUP;

 

Julia Sajewicz, Marcelina Szumielewicz, Bartosz Gozdek, Grzegorz Klasicki 1. miejsce w XV Ogólnopolskim Turnieju "Pierwsza Pomoc" w Nowej Rudzie;
Rok szkolny 2015-2016
Mateusz Tatka 2. miejsce Dolnośląskiej Licealiadzie w narciarstwie alpejskim chłopców;

Złoty medal w zawodach narciarskich Licealiady, które odbyły się 7 lutego w Zieleńcu;
Sandra Norek 2. miejsce Dolnośląskiej Licealiadzie w narciarstwie alpejskim dziewcząt;
Katarzyna Kasprowicz 3. miejsce Dolnośląskiej Licealiadzie w narciarstwie alpejskim dziewcząt;
Oliwia Łuszczyńska

1. miejsce w XX Festiwalu Piosenki Międzynarodowej w Bystrzycy Kłodzkiej;

2. miejsce w Przeglądzie Piosenki Musicalowej i Filmowej;

1. miejsce w w konkursie Moja Mała Ojczyzna;

Michał Bobula 4. miejsce w XII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz;
Marek Adaszyński Laureat XV edycji konkursu stypendialnego "zDolnySląsk" organizowanego przez Kapitułę Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień;
I miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym;
Donata Młynarowicz Laureatka XV edycji konkursu stypendialnego "zDolnySląsk" organizowanego przez Kapitułę Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień;
Jakub Mroszczyk 148 miejsce w okręgowych eliminacjach Olimpiady Języka Niemieckiego;
Rok szkolny 2014-2015
Jowita Pawlus Laureatka wojewódzkiego konkursu "Losy Polaków na Wschodzie";
Damian Kudenko Laureat Przeglądu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej;
Przemysław Madej 10 miejsce w finale VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton;
Aleksandra Pinkas 15 miejsce w finale VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Felieton;
Jakub Mroszczyk Udział w okręgowych eliminacjach Olimpiady Języka Niemieckiego;
I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego w Nowej Rudzie;
Wojciech Zieliński 1. miejsce w Otwartym Konkursie Fizycznym szkół ponadgimnazjalnych w Kłodzku;
Karolina Chwastek Brązowa medalistka Masters Mazovia Cup;
Złota medalistka Mistrzostw Dolnego Śląska w taekwon-do;
Agnieszka Machońska 3. miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym;
Adrianna Kułak 1. miejsce w mistrzostwach powiatu kłodzkiego w narciarstwie alpejskim;
Katarzyna Kasprowicz 2. miejsce w mistrzostwach powiatu kłodzkiego w narciarstwie alpejskim;
Rok szkolny 2013-2014
Adrian Martuszewski Beneficjent stypendium PRM;
Aleksandra Pinkas, Dominika Zdęba, Michał Bobula i Kornel Milcarz I miejsce i Nagroda Główna w Ogólnopolskim XII Turnieju Wiedzy "Pierwsza Pomoc" w Nowej Rudzie;
Aleksandra Pinkas Finalistka IX Ogólnopolskiego Konkursu Norwidowskiego w Krasnymstawie;
Aleksander Marek I miejsce w X Grand Prix MTB "Solidarności" w Mistrzostwach Dolnego Śląska MTB Cross Country, Jaworzyna Śląska 2014;
Wojciech Zieliński Finalista II Międzypowiatowego Konkursu Matematycznego;
Bartosz Gieracki 2 złote medale (styl dowolny i motylkowy) w zawodach pływackich w ramach Licealiady;
Julia Iwańska, Magda Bróż, Jakub Kozimor, Maciej Czaja, Oskar Doroszuk, Bartek Iwański I miejsce w Mikołajkowych Zawodach Pływackich w Nowej Rudzie;
Rok szkolny 2012-2013
Paweł Mazurek Beneficjent stypendium PRM;
Oliwia Waleszkiewicz III miejsce w IV "Ścieżce Sudeckiej";
Arkadiusz Adamiszak 1 miejsce w wojewódzkich zawodach strzeleckich ligi obrony kraju z broni kulowej w konkurencji: karabin sportowy - junior;
Maks Bartosik, Łukasz Czemarmazowicz, Oskar Doroszuk, Kamil Handl, Bartek Iwański I miejsce w finale Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży Rowery MTB Chłopców;
Paweł Mazurek Wicemistrz Polski w turnieju scrabble w Warszawie XII 2012;
Estera Piznal Wyróżnienie w konkursie językowym "W cieniu kłodzkiej róży" 2012 (język francuski i włoski);
Drużyna dziewcząt III miejsce w koszykówce w zawodach powiatowych (opiekun - p. D.Zajączkowski);
Estera Piznal 2. miejsce w Dolnośląskim Konkursie Kolęd w Języku Esperanto KRISTNASKA KANTO-2013 we Wrocławiu; uzyskane wyróżnienie daje możliwość nagrania krążka DVD; którego fundatorem jest esperantystka z Holandii, p.Mila van der Holst-Kolińska;
Magdalena Bróż Udział w wojewódzkich eliminacjach Olimpiady Solidarności;
Łukasz Czemarmazowicz Udział w wojewódzkich eliminacjach Olimpiady Solidarności;
Julia Iwańska I miejsce w Powiatowych Zawodach Strzeleckich;
Zuzanna Droździk II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Żołnierze Wyklęci";
Aleksandra Kołaczek Finalistka IV Konkursu Matematyczne Origami "Żuraw", organizowanego przez Instytut Matematyki i Informatyki UWr i Fundację Matematyków Wrocławskich;
Paweł Mazurek II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Mister Ortografii 2013";
Bartłomiej Iwański Zajął I miejsce w wyścigu BIKE MARATON w Zdzieszowicach (13.05.2013);
Kamil Handl Zajął III miejsce w wyścigu BIKE MARATON w Zdzieszowicach (13.05.2013);
Rok szkolny 2011-2012
Joanna Schick Beneficjentka stypendium PRM;
Adrian Martuszewski Laureat konkursu języka niemieckiego;
Arkadiusz Adamiszak Laureat zawodów pływackich Licealiada; 2011;
I miejsce w powiatowych zawodach strzeleckich;
Paweł Mazurek Obrońca I miejsca w ogólnopolskim konkursie scrabble;
Bartłomiej Iwański Laureat Powiatowego Konkursu Ekologicznego;
Estera Piznal II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Francuskiego w Nowej Rudzie;
Magdalena Niemczyk
Anita Mycak
Jakub Adamczewski
Laureaci OKR etap miejski;
Rok szkolny 2010-2011
Natalia Madetko II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Stypendystka PRM;
Paweł Mazurek I miejsce Krajowym Turnieju Scarabble;
Mateusz Hoderny I miejsce w zawodach pływackich;
Dariusz Rachwał II miejsce w zawodach strzeleckich;
Łukasz Przydział III miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Nowej Rudzie;
Dominika Wojtaszek II miejsce w I Powiatowym Konkursie Języka Polskiego w Bystrzycy Kłodzkiej;
Jakub Adamczewski Laureat wojewódzkiego przeglądu piosenki harcerskiej;
Rok szkolny 2009-2010
Olivier Śmigielski III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Karolina Holly Stypendystka PRM;
Michał Czerniak I miejsce w XIII Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej w Jaworzynie Śląskiej;
A. Chodakowska, A. Komorowska,
M. Padziński, B. Goryń
I miejsce drużynowo w Powiatowych Zawodach Strzeleckich w Polanicy Zdroju;
Agnieszka Chodakowska I miejsce w kategorii dziewcząt w Powiatowych zawodach Strzeleckich w Polanicy Zdroju;
Dariusz Marciniszyn Finalista XXXIX Olimpiady Artystycznej, sekcja muzyki;
Katarzyna Mazur Beneficjentka stypendium Burmistrza Kłodzka;
Natalia Madetko Udział w eliminacjach wojewódzkich konkursu z fizyki;
I miejsce w wojewódzkim konkursie literacko-dziennikarskim;
Łukasz Przydział II miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Nowej Rudzie;
Rok szkolny 2008-2009
Dorota Czerwińska Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Dziennikarskiego o Laur Złotego Pióra;
Olivier Śmigielski I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Sandra Szczerek I miejsce w wojewódzkim konkursie ekologicznym - "Eko-Planeta";
Stypendystka PRM;
Karolina Holly I miejsce na XVIII Festiwalu Piosenki Międzynarodowej w Bystrzycy Kłodzkiej;
Rok szkolny 2007-2008
Nicolas Śmigielski I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Bartłomiej Bloch II miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Olivier Śmigielski III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Roksana Korman Stypendystka PRM;
Sandra Szczerek Laureatka konkursu Tolerancja 2008;
Karolina Kołaczek Laureatka konkursu Tolerancja 2008;
Rok szkolny 2006-2007
Hubert Łuszczewski Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie literacko-dziennikarskim Moja Małą Ojczyzna 2007;
Stypendysta PRM;
Anna Ryjewska III miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Debiut Młodego Reportera";
Nicolas Śmigielski III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Klaudia Nietupska II miejsce w Taekwondo Mistrzostw Polski;
Tomasz Filas I miejsce w Powiatowych Rozgrywkach Tenisa Stołowego;
Łukasz Nyczko I miejsce w Powiatowych Rozgrywkach Tenisa Stołowego;
Rok szkolny 2005-2006
Aneta Popiel III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego; Stypendystka PRM;
Pamela Łętek Najlepsze redakcje gazet szkolnych powiatu kłodzkiego - edycja 2006;
Hubert Łuszczewski Najlepsze redakcje gazet szkolnych powiatu kłodzkiego - edycja 2006;
Rok szkolny 2004-2005
Ewa Sarka Laureatka etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie;
Aleksandra Chmara I miejsce w Powiatowym Konkursie "W cieniu Kłodzkiej Róży"-język francuski;
Laureatka konkursu fotograficznego;
Mateusz Batóg Laureat etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie;
Maria Hornatkiewicz I miejsce w strefowych zawodach pływackich w Świdnicy;
Magdalena Zdrolik II miejsce w Powiatowym Konkursie "W cieniu Kłodzkiej Róży" - język angielski;
Michał Urbański IV miejsce na Powiatowym Konkursie Ortograficznym;
Maja Wąsowicz II miejsce w Taekwondo, eliminacjach do Mistrzostw Polski;
Sandra Guska I miejsce w powiecie - Narciarstwo Alpejskie;
Izabela Talarczyk II miejsce w IV edycji konkursu "Kronika rodzinna" organizowanego przez CKU we Wrocławiu;
Rok szkolny 2003-2004
Anna Maj II miejsce na Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego;
Laureatka wojewódzkiego konkursu chemicznego Head Hunters Wrocław 2003;
Natalia Jackulak Wyróżnienie na Powiatowym Konkursie Literackim;
Joanna Smerek Grand Prix na Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Przemocy nie";
Ewa Sarka IV miejsce na wojewódzkim konkursie "Spotkania z muzyką";
Joanna Rząsa Najlepsza absolwentka 2003, stypendystka PRM;
 
Opracowanie: Mariola Łuszczewska

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.01
3,324,202 unikalne wizyty