Zespół Szkół Alternatywnych

Losowy numerek dnia

Dziś przecież Niedziela - dzień wolny od szkoły

Facebook

Telefon

Dyrektor szkoły

Pedagog

Numer konta

Numer konta
60 1020 5112 0000 7002 0054 7224

Wymagania maturalne

Wymaganiamaturalne 2021

Projekt Łazik


Projekt Łazik Księżycowy
SZKOŁA w działaniu

Ważne terminy

Ważne terminy

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezp.

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Szkoła w działaniu

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:
14 X
11 XI
23 XII - 3 I
4-5 I
6 I
18-29 I
1-6 IV
1-3 V
4-7 V
3 VI
4 VI

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2021 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2021 roku

Instrukcja maturalna

Instrukcjamaturalna 2021

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2021 r.

Terminy 2021

Ważne terminy
dla uczniaw roku szkolnym
2020/2021

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Warszawa

Trzy październikowe dni-3,4,5- spędziłam z moją klasą IIIA LO - na wycieczce w Warszawie, dokąd dotarliśmy po 9 - godzinnej podróży pekasem.

Głowy do poduszek tuliliśmy w nowoczesnym Hostelu Moon położonym przy ulicy Foksal 16, tuż przy Nowym Świecie. Same powroty wieczorami okazywały się być niezwykła atrakcją, tak samo jak liczne restauracje przy tej ulicy.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Trafiliśmy na przewodnika, który opowiadał chwytając za serca i nie pozostawiając obojętnym wobec okrutnej przeszłości. Mówił tak, jakby przeżywał te historie od nowa wraz z nową grupą zwiedzających.

Odwiedzone przez nas również  w tym dniu Centrum Nauki Kopernika było absolutnym złodziejem czasu dającym przyjemność jednocześnie. Eksperymenty i doświadczenia z dziedziny fizyki, biotechnologii, biologii, liczne testy psychologiczne, wystawy tematyczne przykuwały naszą uwagę w 100% na cale trzy godziny. Mnie tak zajęły, że na chwilę zapomniałam o całym świecie gubiąc się, co skutkowało później bieganiem po piętrach, gdy szukałam w popłochu grupy! Tu obejrzeliśmy też eksperymentalne zupełnie  przedstawienie Teatru Robotycznego  oparte na opowiadaniu St. Lema.

 

 

Czytaj więcej... 

"Jesteś Bogiem"

„Jesteś Bogiem”


      Obrazy artykułów: film07.jpgFilm „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida obejrzałam dwukrotnie – po raz pierwszy, aby zaznajomić się z fabułą, po raz kolejny, aby raz jeszcze posmakować tych emocji i móc podzielić się nimi z innymi. Na taką produkcję niewątpliwie warto było czekać, aby teraz móc w pełni podziwiać dzieło twórców.
     Na uwagę zasługuję przede wszystkim fenomenalnie napisany scenariusz Macieja Pisuka, w którym głębokie, momentami bardzo uczuciowe sceny przeplatają się z tymi pełnymi humoru. Filmu tego nie należy traktować jako biografię, lecz jako opowieść o dramacie zwykłego, szarego człowieka, o mentalności prostych ludzi, o przygniatającej rzeczywistości i ogromnych talentach które kryją się wśród szarych blokowisk. „Jesteś Bogiem” to dla mnie swoistego rodzaju obraz ukazujący walkę z samym sobą. Czujemy to już od pierwszych scen filmu, gdy gasną światła i słychać pierwsze dźwięki „Na mocy paktu” a plakat na którym widnieje filmowy Magik i skupienie w jego oczach zapowiadają, że nie wyjdziemy dziś z kina obojętnie.
     Tytułowa postać bez wątpienia przykuwa uwagę widza najbardziej. Nie tylko ze względu na jej wagę w historii Paktofoniki, ale przez osobę świetnego aktora, który uderzająco przypomina Magika. Marcin Kowalczyk to aktor młodego pokolenia, debiutant, nagrodzony na 37 festiwalu w Gdyni. Ogromne wrażenie wywiera scena na klatce schodowej, kiedy aktor rapuję „Plus i Minus”. Każde słowo trafia prosto w serce i nie możemy wyjść z podziwu – a to dopiero początek. Przez dwie godziny trwania filmu, odczuwamy milion przeróżnych emocji. Każdy bit przeszywa ciało na wskroś, każde słowo przypomina sytuacje z życia. Tytułowa piosenka przenosi nas do dawnych czasów, a film z każdą minutą wciąga coraz bardziej.
     Widzimy obrazy brudnych blokowisk z wielkiej płyty, peron w Katowicach i osiedle Bogucice. Ostatnie minuty filmu, zdjęcia Magika, ujęcia z klipu, zbliżenia na teksty, Rahim i Fokus wchodzący na scenę podczas koncertu pożegnalnego i cytat "Nie poddawajcie się - walczcie!" mimowolnie wyciskają łzy z oczu. Film się kończy, znów zapalają się światła. Cisza, miażdżący brak jakiegokolwiek dźwięku przepełnia salę pełną ludzi, dopiero po kilku minutach pojawia się pierwszy szmer, a zaraz po nim oklaski. Ogromne brawa dla całej obsady, która pracowała nad tą produkcją, a dziś dała ludziom możliwość podróży w czasie. Dla mnie było to ważne, osobiste przeżycie, dlatego film szczerze polecam każdemu. Gwarantuję, że się nie zawiedziecie, jeżeli lubicie polskie kino i cenicie sobie dobrą grę aktorską.


Paulina z Ia

Wycieczka integracyjna

   17 września 2012 roku uczniowie Alternatywnego Liceum Ogólnokształcącego wybrali się na wycieczkę integracyjną do ośrodka „Gigant” w Międzygórzu. Od początku wyprawy uśmiech nie znikał z twarzy wycieczkowiczów, już w autobusie zaczęły się rozmowy i zabawy między rówieśnikami z trzech klas licealnych.

    Po dotarciu na miejsce udaliśmy się do swoich pokoi, rozpakowaliśmy rzeczy i przygotowaliśmy się do dalszej części podróży. O godzinie 13 wszyscy byliśmy już zwarci i gotowi aby móc wyruszyć na Marię Śnieżną. Po drodze podziwialiśmy niesamowite krajobrazy górskie i bogatą roślinność, największą atrakcją okazał się jednak wodospad który wywarł na wszystkich piorunujące wrażenie. W tej pięknej okolicy spędziliśmy kilka minut na odpoczynku i robieniu pamiątkowych zdjęć. Następnie ruszyliśmy dalej, odwiedzając sławny Ogród Bajek, po czym udaliśmy się prosto na Marię Śnieżną, gdzie mieliśmy możliwość podziwiania pięknego kościoła znajdującego się na szczycie. Widoki i niesamowity klimat sprawiły, że pozostaliśmy tam przez ponad dwie godziny! Niestety nadszedł czas powrotu i około godziny 16 ruszyliśmy w stronę ośrodka. Przed 17 byliśmy już w Gigancie, gdzie czekano na nas z przepyszną obiadokolacją.

 

Czytaj więcej...

Wyniki wyborów do SU

W dniu 28 września odbyły sie wybory do Samorządu Szkolnego. Swoje głosy oddawali uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych i licealnych. W sumie głosowało 88 uczniów, tak więc frekwencja wyniosła aż 78%. Po zamknięciu lokalu wyborczego komisja wyborcza w składzie: Agnieszka Machońska, Szymon Staniaszek i Martyna Książkiewicz podliczyła głosy.

 

Wyniki wyborów: 

Adamczewski Bartłomiej - 13%

   

Czemarmazowicz Łukasz- -16 %

   

Dziuba Paulina - 10 %

   

Gajewska Marta - 1 %

   

Gwizdowski Franciszek - 27 %

   

Hoderna Katarzyna - 3 %

   

Kudenko Damian - 1 %

   

Michałek Oskar - 8 %

   

Pawlus Jowita - 6  %

   

Sajewicz Klaudia- 7 %

   

Szydłowski Kacper - 1 %

   

Waleszkiewicz Oliwia- 1 %

   

Zborowska Maja - 1 %

   

 

Samorząd Szkolny na rok 2012/2013 przybrał więc następujący skład:

Przewodniczący: Gwizdowski Franciszek

Zastępca: Czemarmazowicz Łukasz

Skarbnik: Adamczewski Bartłomiej

Członek: Dziuba Paulina

Członek: Michałek Oskar

Członek: Sajewicz Klaudia

Wybory do SU

28 września 2012 (piątek) odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

W tym roku kandydują:

 • Obrazy newsów: samorz.pngAdamczewski Bartłomiej
 • Czemarmazowicz Łukasz
 • Dziuba Paulina
 • Gajewska Marta
 • Gwizdowski Franciszek
 • Hoderna Katarzyna
 • Kudenko Damian
 • Michałek Oskar
 • Pawlus Jowita
 • Sajewicz Klaudia
 • Szydłowski Kacper
 • Waleszkiewicz Oliwia
 • Zborowska Maja

Komisja wyborcza będzie miała siedzibę w sali nr 1 na parterze, a głosy oddać będzie można w czasie długiej przerwy (10.30-10.50).

Serdecznie zapraszamy do głosowania!

Wyjazd do Humanitarium

Obrazy artykułów: humanit.jpg

   14 września, uczniowie Alternatywnego Gimnazjum wzięli udział w wycieczce do wrocławskiego Huamnitarium. Celem wyjazdu było zwiedzenie tego niezwykłego miejsca i przekonanie się, że nauka nie zawsze musi być nudna.

   Gdy dotarliśmy na miejsce, podzielono nas na dwie grupy. Było to konieczne, gdyż zaplanowano dla nas zajęcia w laboratorium oraz sali multimedialnej. Oprócz tego, byliśmy także w dużej hali, po której mogliśmy się swobodnie poruszać, samodzielnie wykonując różne doświadczenia. Znajdowały się tam między innymi lustra zmieniające kształt ciała, magiczny stolik do obcinania głowy, kolorowe plansze pokazujące np. pracę mózgu, funkcjonowanie zmysłów, czy działanie ludzkiego ciała. Nie zabrakło też gier, zabaw i testów na spostrzegawczość oraz szybkość. Największym zainteresowanie wśród naszych uczniów cieszyły się studio nagrań oraz bieżnia i magiczne igiełki.

   W laboratorium, do którego zaprosiła nas pani animatorka, izolowaliśmy DNA cebuli, a po skończonym doświadczeniu powróciliśmy do hali, by kontynuować zabawę.

    Po zakończeniu zajęć zadowoleni powróciliśmy do Kłodzka. Tego dnia bardzo wiele się nauczyliśmy, a przy okazji dzięki świetnej zabawie, odkryliśmy, że uczyć można się także poprzez zabawę.

 

Agata z IG

 

Galeria zdjęć z wycieczki 

Rozpoczęcie roku szkolnego

 

Obrazy: rozpoczecie.gif

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się 3 września (poniedziałek)
dla gimnazjum i liceum o godz. 10.00

w klasach 

 

Obrazy: kiermasz.jpeg

W najbliższy wtorek, tj. 4 września

na dwóch pierwszych lekcjach odbędzie się

szkolny kiermasz książek.

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012  odbędzie się 29 czerwca (piątek):

dla klas gimnazjalnych o godz. 9.00

dla klas licealnych o godz. 10.00.

 

Obrazy newsów: schools_out.jpg

Wycieczka do Włoch

Obrazy newsów: wenecja.jpg

Mówią, że podróże kształcą. O słuszności tego stwierdzenia mogli przekonać się niedawno uczniowie naszej szkoły, podczas tygodniowej wycieczko do Włoch. Już po raz drugi odwiedzili niewielką, ale bardzo malowniczą nadmorską miejscowość – Rosolina Mare, położoną w północnej części kraju, nieopodal tak znanych miejscowości jak Padwa, Werona czy Wenecja, którą mieli okazję zwiedzić.

Spośród licznych atrakcji, najbardziej chyba cieszyły plażowanie oraz kąpiele morskie, w nieco chłodnym jeszcze Adriatyku, ale spragnionym wakacyjnych doznań, takie szczegóły nie przeszkadzały, tym bardziej, że na początku aura nie była dla turystów zbyt łaskawa. Na szczęście, po kilku chłodnych i deszczowych dniach, rozpogodziło się i wszyscy amatorzy słońca mogli dowoli wygrzewać się w jego promieniach.

Smakosze długo będą wspominać słynne włoskie makarony oraz (podobno najlepszą na świecie) pizzę, a łasuchy z pewnością  do tej pory oblizują się na samo wspomnienie przepysznych lodów. Wartą zapamiętania będzie niewątpliwie wspomniana już wycieczka do Wenecji – miasta tysiąca kanałów i zakochanych. Podczas krótkiego pobytu, uczniowie ZSA mieli okazję przepłynąć wodnym tramwajem po Canal Grande – największej i najważniejszej arterii wodnej miasta, dzielącej je na dwie części oraz zobaczyć najcenniejszy i najwspanialszy zabytek sakralny Wenecji, obiekt zachwytu znawców sztuki i rzesz turystów z całego świata – bazylikę świętego Marka. Po obowiązkowym zwiedzaniu nastąpił najprzyjemniejszy moment – czas wolny – chwila na samodzielny spacer wąskimi uliczkami. Mimo tłoku i tłumów miasto robi niesamowite wrażenie! Warto je odwiedzić, bo rzeczywiście jest wyjątkowe!

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Tak było i w tym przypadku. Wycieczka dobiegła końca i czas było wracać do szarej, szkolnej rzeczywistości. Bogatsi o nowe wrażenia i doświadczenia, uczniowie ZSA powrócili z wyprawy, by znów pilnie się uczyć i oczekiwać końca roku szkolnego, który już niebawem...

Więcej zdjęć... 

Warsztaty ceramiczne w Tłumaczowie

Z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klasy III gimnazjum ZSA wybrali się wraz z opiekunami na warsztaty ceramiczne. Odbywały się one w Tłumaczowie, w pracowni artysty, pana Grzegorza Lawendy. Uczniowie zapoznali się z techniką lepienia w glinie, tworzyli również własne prace – płaskorzeźby oraz różne figury przestrzenne. Niektórzy zrobili kubki, inni miseczki, talerzyki, a jeszcze inni figurki i świeczniki. Wszyscy pracowali z niezwykłym zaangażowaniem, mimo początkowych oporów.

Okazało się, że praca artysty – rzeźbiarza wcale nie jest taka łatwa. Sama wyobraźnia nie wystarczy. Aby powstało coś wartego uwagi,  potrzebna jest także technika, cierpliwość, praktyka i co najważniejsze – talent. Na szczęście, nasi uczniowie okazali się niezwykle zdolni i pojętni, a rezultaty ich starań można podziwiać w galerii zdjęć.

Obrazy newsów: warsztat.jpg 

Więcej zdjęć... 

Laureaci II Kłodzkiego Przeglądu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej

Obrazy newsów: piosenka.jpg9 maja w kłodzkim Klubie Garnizonowym uczniowie wszystkich etapów edukacyjnych – od przedszkola po liceum – zaprezentowali swoje umiejętności wokalno – muzyczne w kategorii piosenek patriotycznych. Alternatywne Gimnazjum reprezentowali : Marta Gonta z 3b i Damian Kudenko z 2G, natomiast LO – Estera Piznal z 1A i Kuba Adamczewski z 2B.

 

Więcej zdjęć... 

Wygenerowano w sekund: 0.02
3,418,571 unikalne wizyty