Zespół Szkół Alternatywnych

Facebook

Dyrektor szkoły

Psycholog

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezpieczeństwa

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2020 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2020 roku

Instrukcja maturalna 2020

Instrukcjamaturalna 2020

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2020 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wyjazd na lodowisko

 

23 stycznia uczniowie drugich klas pojechali na Lodowisko do Świdnicy. Spędzili tam 2 godziny świetnie się bawiąc. Niektórzy dopiero uczyli się jeździć, inni szlifowali swoje umiejętności. Wszyscy wrócili zadowoleni, a do tego cali i zdrowi. 


Julia Michalczyk 2B

 

>>Więcej zdjęć...<< 

Gratulacje

Ida Szebla z kl. 1A wraz z zespołem odniosła sukces w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Łodzi. Gratulujemy!


Obrazy newsów: idaszebla06.jpg

Obrazy newsów: idaszebla04.jpg

Obrazy newsów: idaszebla05.jpg

Plan lekcji

Obrazy newsów: plan.jpg 

 

UWAGA!

Nowy (z poprawkami) plan lekcji opublikowany został w bocznym panelu.

Obowiązuje od poniedziałku (27.01.2020).

Sprawdź go, zanim spakujesz się do szkoły.

Makbet

Obrazy newsów: wiliam-szekspir.jpg

 

16 stycznia obejrzeliśmy (klasy pierwsze) na scenie KOKSiR przedstawienie pt.: "Makbet". Była to adaptacja tragedii Williama Szekspira napisanej około 1606 roku, należy ona do najkrótszych i najczęściej wystawianych sztuk tego autora.

Opowiada ona o żądzy władzy i zdradzie przyjaciół. Główny bohater, tytułowy Makbet, ulega pokusie władzy, w wyniku czego posuwa się do zbrodni, która pociąga za sobą kolejne. Dramatopisarz ukazuje postawy głównego bohatera i jego żony oraz skutki ich decyzji.
Scenografia przedstawiająca mury zamku, ruchome obrazy, aktorzy posługujący się kukiełkami oraz dobrze dobrane kostiumy doskonale oddały średniowieczny klimat i ukazały także uniwersalny problem poruszony przez pisarza.
Uważam jednak, że zabrakło muzyki, która mogłaby wzmocnić niepowtarzalną atmosferę. Oceniając grę wszystkich aktorów, chcę podkreślić, że byli oni bardzo dobrze przygotowani i w doskonały sposób odegrali powierzone im role. Aktorzy swoim głosem, intonacją dobrze oddali towarzyszące im emocje, ale obecność kukiełek sprawiła, że widzowie nie widzieli mimiki aktorów. Nie mieli oni okazji, by w pełni przekazać publiczności towarzyszących im emocji, dlatego spektakl był trochę monotonny i, według mnie, nie oddał dobrze grozy i napięcia, które powinny towarzyszyć niektórym scenom.
Niebawem przekonamy się, czy oglądana adaptacja "Makbeta" przybliżyła nam treść i problematykę tragedii Szekspira.
Oliwia Majka, klasa I b

Historia ma przyszłość!

 Obrazy newsów: wel.jpg

 

Historyczne Warsztaty E-learningowe dla Młodzieży

 

Czy wiesz, że większość absolwentów szkół średnich wspomina z ciężkim sercem lekcje historii, w czasie których monotonnie powtarzali daty, wydarzenia, osoby, przyczyny, skutki i przebieg zrywów niepodległościowych? Wiesz, jak często z rozrzewnieniem myślimy, że gdyby tak ktoś ciekawie opowiedział nam o różnych wydarzeniach sprzed 400 lat to na pewno zapamiętalibyśmy to na zawsze, albo chętniej do tego wracali? My wiemy! Dlatego w tym roku chcemy Wam pokazać, jak w ciekawy sposób można zaprezentować tradycyjną wiedzę historyczną, tę kojarzoną jako nudną i zwietrzałą, a także tę, na którą niekiedy po prostu nie ma czasu. Chcemy Wam pokazać nowoczesne oblicze historii i mamy nadzieję, że nasze spojrzenie spodoba Wam się na tyle, by zostać z nami na naszych warsztatach e-learningowych!

 

Tegoroczna edycja jest już trzecią organizowaną przez Instytut Historii Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego. Adresujemy ją do uczniów szkół średnich, bez względu na klasę, do której uczęszczają. Wierzymy, że historia jest dla każdego. Chcemy zaprezentować nietypowe sposoby prezentowania i uczenia historii.

W tej edycji warsztaty będą prowadzone tylko i wyłącznie na platformie edukacyjnej w formie nauczania zdalnego. Tegoroczny finał będzie połączony z finałem Warsztatów Stacjonarnych, dlatego zaprosimy na niego dwudziestu uczniów z najlepszymi wynikami w warsztatach e-learningowych. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Trzej uczniowie, którzy najlepiej wywiążą się z zadań warsztatowych otrzymają indeksy na dowolny kierunek w ramach oferty edukacyjnej Instytutu Historii Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII oraz cenne nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom wydane zostaną zaświadczenia, pozwalające na ubieganie się o otrzymanie wyższej oceny z historii podczas szkolnej klasyfikacji końcoworocznej. Zaświadczenia zostaną przesłane pocztą tradycyjną lub e-mailową. Stosowne zaświadczenie otrzymają także nauczyciele-opiekunowie. Zaś dla szkoły, z której młodzież zbierze łącznie największą liczbę punktów, przewidziana jest nagroda..

Terminarz projektu:

  1. do 26 stycznia 2020 r. – zapisy uczestników warsztatów poprzez przesłanie zgłoszenia na e-mail: warsztaty.ih@upjp2.edu.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko ucznia; e-mail ucznia; nazwę szkoły; klasę; nazwisko nauczyciela-opiekuna.
  2. do 2 lutego 2020 r. – uczestnicy warsztatów otrzymują drogą e-mailową login
    i hasło do swojego indywidualnego konta na platformie edukacyjnej wraz z instrukcją korzystania z niej.
  3. od 3 lutego do 22 marca 2020 r. – uczestnicy warsztatów posiadają dostęp do zamieszczonych na platformie różnorodnych materiałów dydaktycznych (tekstów, filmów, prezentacji, quizów, itp.) ujętych w osiem modułów (lista tematów poniżej).

W tegorocznej edycji kolejne części materiałów w niektórych modułach pojawiać będą się systematycznie w każdy poniedziałek od 3 lutego począwszy (3 lutego, 10 lutego, 17 lutego, 24 lutego, 2 marca, 9 marca, 16 marca). Uczestnicy zobowiązani są do wybrania trzech modułów i wykonania zadań załączonych do nich – każdy uczestnik warsztatów sam wybiera spośród podanych tematów te, które go interesują!

  • Od 23 marca do 29 marca 2020 r. – w tym terminie w modułach pojawią się zadania konkursowe. Uczestnicy będą mieli nieprzekraczalny czas wykonania ich do 29 marca 2020 r. Za wzorcowe rozwiązanie zadań do każdego z modułów można otrzymać max. 20 pkt.
  • Od 30 marca do 12 kwietnia 2020 r. – organizatorzy warsztatów sprawdzają nadesłane rozwiązania, podliczają punkty uzyskane przez poszczególne osoby i tworzą listę rankingową uczestników. Jest to również czas na przesłanie dodatkowych zadań osobom, które w danych modułach zajęły miejsca ex aequo. Organizatorzy rozsyłają w tym czasie zaproszenia dla dwudziestu najlepszych uczestników.
  • w sobotę, 18 kwietnia 2020 r. – Finał warsztatów. Zaproszeni uczestnicy warsztatów wraz z nauczycielami proszeni są o przybycie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II (ul. Bernardyńska 3)

Szczegóły zostaną podane przez organizatorów.

 

TEMATY MODUŁÓW

Wirtualny Marco Polo – odkrywanie świata poprzez gry komputerowe

Nie od razu Kraków zbudowano – na tropie Wielkiego Krakowa

Historyk na YouTube, czyli jak przejść drogę od pasji do milionowych odsłon

Historie, artyści, symbole – czemu „ja to miasto od innych wolę”? Zostań przewodnikiem po artystycznym Krakowie!

Tutaj bije serce chrześcijaństwa – o świętych w Krakowie

Nie taki straszny potwór jak go widzą! O tym jak efektownie pracować z mapą

„Niechaj fortunnie i zdrów nam panuje (…)” – królewskie uroczystości w dawnym Krakowie

Zdrowie nie tylko z apteki. Bonifratrów sposoby na różne choroby

Przewidzieliśmy również dwa kursy w formie niespodzianki. Szczegóły po uruchomieniu warsztatów.

    

Dodatkowe informacje uzyskać można pisząc na adres: warsztaty.ih@upjp2.edu.pl.

Facebook: Historyczne Warsztaty E-learningowe dla młodzieży

Koordynatorzy projektu

Sylwia Sperling

Kamil Mazurkiewicz

Młodzieżowa Rada Miasta Kłodzka

Obrazy newsów: mrmk2020a.jpg

 

 

Agata Michoń i Edwin Gielarowski z 1B uczestniczyli w inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady Miasta Kłodzka.


 

Obrazy newsów: mrmk2020b.jpg

Z życia szkoły

 

Koncert świąteczny, konkurs na dekoracje klas oraz świąteczne spotkania z wychowawcami. Pamiętaliśmy też o podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Kłodzku.

 

 

>>Więcej zdjęć...<<

Wykład z elektomagnetyzmu

 

W ostatnim tygodniu przed świętami uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wykładzie z elektromagnetyzmu w Instytucie Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Więcej zdjęć...

Msza Święta

Obrazy newsów: aga.jpg

 

17 grudnia o godzinie 13.00 w kościele Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku (pl. Franciszkański 1) odbędzie się msza za śp. Agnieszkę Gródecką-Pietrzak.

Razem na święta

Obrazy newsów: 20191212_105955.jpg

 

W ramach akcji "Razem na święta" nasi wolontariusze odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Bystrzycy Kłodzkiej. Uczniowie przekazali przygotowane upominki, złożyli życzenia świąteczne, odbył się też koncert kolęd. Zaproszono nas do stołu na wspólną biesiadę, podczas której mogliśmy się poznać i porozmawiać.

 

>>Więcej zdjęć...<<

"Razem na święta"

Nasi wolontariusze odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodzku ("Razem na święta").

 

Obrazy newsów: rns03.jpgObrazy newsów: rns05.jpgObrazy newsów: rns04.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.03
3,044,873 unikalne wizyty