Zespół Szkół Alternatywnych

Losowy numerek dnia

Szczęśliwy numerek:

20

Facebook

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezpieczeństwa

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:

1. 1 listopada;
2. 11 listopada;
3. 23 grud.-1 stycz.;
4. 2-3 stycznia;
5. 10-20 lutego;
6. 9-14 kwietnia;
7. 1-3 maja;
8. 4-8 maja;
9. 12 czerwca;
10. 25 czerwca;

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2020 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2020 roku

Instrukcja maturalna 2020

Instrukcjamaturalna 2020

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2020 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Poprawki na planie

Obrazy newsów: plan.jpg 

 

UWAGA!

Nowy (poprawiony) plan lekcji opublikowany został w bocznym panelu.

Obowiązuje już od poniedziałku 11.03.2019.

Sprawdź go, zanim spakujesz się do szkoły.

Warsztaty z wolontariuszami z Europejskiego Forum Młodzieży

Obrazy artykułów: wolontariat11.jpg

 

W środę 20 lutego 2019r. klasy drugie liceum wzięły udział w warsztatach z wolontariuszami z Europejskiego Forum Młodzieży z Bystrzycy Kłodzkiej. Tematem zajęć "DIGITAL ERA” (warsztaty w całości prowadzone w j. angielskim) były szeroko rozumiane media społecznościowe. Między innymi korzyści i zagrożenia związane z ich korzystaniem. Uczniowie nauczyli się jak te zagrożenia odpowiednio wcześnie zauważać i ustrzec się przed ich skutkami. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, chętnie dyskutowała i z zainteresowaniem wysłuchała, tego, co chcieli przekazać im wolontariusze.

 

Obrazy artykułów: wolontariat12.jpg

Sukcesy uczniów

Obrazy newsów: olimpbiol01.jpg

 


 

 

Obrazy newsów: olimpbiol02.jpg

Tango

Obrazy newsów: tango.jpg

 

Spektakl, który obejrzały 18bm. klasy 3 LO na scenie KOKSiR, oparty na motywach dramatu o tym samym tytule autorstwa Sławomira Mrożka, jest nowoczesnym podejściem jego twórców do sztuki z lat sześćdziesiątych. Piotr Cyrwus, reżyser przedstawienia, umieścił akcję we współczesnym świecie. Artur i Ala zamiast garnituru i ozdobnej piżamy mają bluzy i dresy. Między aktami słychać  nowoczesną muzykę, hip-hop, której towarzyszą efekty świetlne, co moim zdaniem było niepotrzebne, a nawet zbędne. Reżyser nie trzymał się ściśle tekstu - brakowało niektórych dialogów, które zostały zastąpione dopisanymi kwestiami. Gra aktorska (w wiekszości) była na dobrym poziomie. Według mnie najlepiej została odtworzona postać Eugenii, natomiast uważam, że dobór aktora do roli Artura był nietrafiony.

Piotr Cyrwus zmienił zakończenie dramatu, aby pokazać jego ponadczasowość, być może w tym celu zostały wprowadzone pozostałe zmiany. W sposób zabawny i prosty przedstawił młodym widzom narodziny władzy totalitarnej w domu Stomila.
Treść dramatu została przedstawiona w sposób oryginalny, ale niestety spektakl nie spełnił moich oczekiwań. Tym bardziej nie zachwycił. Nie zdecydowałabym się wybrać na niego po raz drugi.
Klaudia Adamczyk, 3b.

Tango

Obrazy newsów: tango.jpg

 

Osiemnastego lutego klasy 3A i 3B udały się na spektakl pt."Tango". Przedstawienie odbyło się w Kłodzkim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Ponadczasowe dzieło Sławomira Mrożka, w reżyserii Piotra Cyrwusa i wykonaniu aktorów Krakowskiego Teatru Ludowego, zostało przedstawione z niemal mistrzowską wiernością oryginałowi.
Główną rolę Artura odegrał Marcin Kalisz. Młody aktor we wspaniały sposób wcielił się w postać młodego buntownika, który nie zgadza się z brakiem jakichkolwiek norm i zasad w swojej rodzinie. Rodzice, bardzo nowocześni, dążący do całkowitego wyzwolenia, zostali  odegrani przez Maję Berełkowską-Cyrwus oraz Andrzeja Franczyka. W moim odczuciu postać ojca nie wzbudza zastrzeżeń, w przeciwieństwie do matki-Eleonory. Aktorka nie była dość wyraźnie zarysowaną postacią, lekko mdłą, jej kreacja nie odpowiada mojej wizji postaci, jaką mam po lekturze dramatu. Babcia Eugenia (Jadwiga Lesiak) wprowadzała na scenę wiele komizmu, jednak po głębszej analizie okazywało się, że była osobą, która jako jedna z niewielu pamiętała świat, do którego dążył Artur-świat pełen harmonii, reguł. Wujek, brat babci, także z początku chciał pomóc Arturowi w odnalezieniu i stworzeniu całkowicie nowej formy świata. Niestety, po objęciu władzy przez Edka w pełni mu się podporządkował.
Uważam, że gra aktorska była naprawdę na wysokim poziomie. Scenografia także nie budziła zastrzeżeń, choć nie była do końca wierna didaskaliom z "Tanga". Gra świateł i muzyka była natomiast zaskoczeniem. Nie spodziewałam się utworów z gatunku polskiego hip-hopu, w mojej opinii nie pasowały do całości spektaklu. Piotr Cyrwus chciał tym "otworzyć przestrzeń dla nowej interpretacji". Ocena, czy reżyserowi się to udało, należy do widzów. Sztuka jest przystępna w odbiorze dla uczniów, a elementy groteski potrafią rozbawić. Problem lektury także został przedstawiony w sposób bardzo wyraźny. Mimo małych niedociągnięć, wyłączenie w oprawie scenograficznej i muzycznej, polecam spektakl i czynię to z wielką przyjemnością.

 

Ola Nocek

Powiatowy Konkurs Językowy dla Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kłodzkiego

Kolejny sukces uczniów naszej szkoły  w Powiatowym Konkursie Językowym dla Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kłodzkiego. Uczniowie z poniższej listy będą reprezentować naszą szkołę w finale, który odbędzie się 14 marca. Trzymamy kciuki!

 


Obrazy newsów: pkj.jpg

Kolejny raz w Olimpiadzie Chemicznej !!!

Obrazy newsów: och01.jpg

 

W czasie ferii zakończył się we Wrocławiu  drugi etap – etap  okręgowy, 65 Olimpiady Chemicznej. Wśród 30 uczniów zakwalifikowanych z okręgu Dolnego Śląska (województwo wrocławskie i opolskie) jest Michał Czech. Jest to kolejny sukces Michała w bardzo trudnej Olimpiadzie Chemicznej. W ciągu dwóch dni zmagał się z zadaniami teoretycznymi i laboratoryjnymi. Mimo bardzo trudnych zadań liczymy na etap ogólnopolski i finał, który daje 100%  z matury z chemii. W ubiegłym roku finalistą był Marek Adaszyński, który był zwolniony z pisania matury z chemii i otrzymał 100%. Życzymy takiego sukcesu Michałowi!

Na zakończenie finału drugiego etapu uczestnicy otrzymali upominki, a opiekunowie zostali poczęstowani wyjątkowym tortem. Tort był z układem okresowym z okazji  Międzynarodowego Roku Układu Okresowego Pierwiastków. Tablica Mendelejewa ma już 150 lat !!!

 

Obrazy newsów: och02.jpg

Próbna matura

Zastępstwa

22.02.2019

Próbna matura - 8.00-1.00 (11.30)

 

Sala 18/19 - 27 osób

Chemia (8 osób), historia sztuki (3 osoby), historia (2 osoby), matematyka (14 osób)

 

Sala 21 - 1 osoba - język niemiecki

 

Odwołane zajęcia klas 3 - matematyka R (1,2 lekcja)

 

Zastępstwa

1,2 lekcja - 2AB - historia R - zajęcia odwołane

3 lekcja - 1B - konwersacje - M.Bloch

Bliżej pszczół

 

Obrazy newsów: blizejpszczol.jpg

 

Dominika Konarzycka z kl. 2B zakwalifikowała się do finału III Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół", który odbędzie się w dniach 28-29 marca w Lublinie.

Zajęcia z chemii na Uniwersytecie


Obrazy newsów: chemia03.jpg

 

Po raz kolejny nasza szkoła nawiązała współpracę w uczelnią wrocławską. W ubiegłym roku była to Politechnika Wrocławska (realizowaliśmy zajęcia z fizyki i chemii), w tym roku szkolnym uczniowie Alternatywnego LO odbywają zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to grupa ponad dwudziestu uczniów, którzy zadeklarowali chęć zdawania matury rozszerzonej z chemii. Program zajęć został opracowany specjalnie dla naszej szkoły i współgra z treściami programowymi zajęć prowadzonych w szkole. Jak mówi nauczyciel chemii w naszej szkole, Pani Rosołowska-Smaka - takie laboratoryjne zajęcia „na żywo“ są idealnym uzupełnieniem teorii i zadań, które rozwiązjują uczniowie na zajęciach, a potem już na właściwym egzaminie w maju. W opinii samych zainteresowanych zajęcia są „strzałem w dzisiątkę“ i stanowią nieocenioną pomoc przy nauce chemii do matury.

 

Więcej zdjęć...

Nowy plan

Obrazy newsów: plan.jpg 

 

UWAGA!

Nowy (poprawiony) plan lekcji opublikowany został w bocznym panelu.

Obowiązuje już od poniedziałku 18.02.2019.

Sprawdź go, zanim spakujesz się do szkoły.

Wygenerowano w sekund: 0.33
2,644,058 unikalne wizyty