Zespół Szkół Alternatywnych

Facebook

Dyrektor szkoły

Psycholog

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezpieczeństwa

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2020 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2020 roku

Instrukcja maturalna 2020

Instrukcjamaturalna 2020

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2020 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wycieczka do Wrocławia

Zaraz po świętach, 3.kwietnia, uczniowie ZSA po raz kolejny odwiedzili gmach Opery Wrocławskiej wraz z opiekunką, panią Agatą Baran, podziwiali balet „Romeo i Julia” w reżyserii Sergiusza Prokofiewa i Jerzego Makarowskiego. Spektakl został zrealizowany we współpracy z teatrem Wielkim w Łodzi.

Ta kulturalna uczta miała miejsce wieczorem, natomiast wczesnym popołudniem wszyscy udali się do centrum handlowego Sky Tower, do kręgielni, gdzie spędzili dwie godziny świetnej zabawy. Pogoda nas nie rozpieszczała, toteż każdy z nas w ramach „odreagowania kwietniowego ataku zimy” mógł dać upust swojej energii zbijając kręgle. Każdemu ten sposób spędzania czasu bardzo przypadł do gustu. Chociaż kręgle nie zawsze chciały się zbić, a bila uciekała nam „tam gdzie nie powinna”. Niemiej jednak wrażenia były niesamowite.

Następnie pojechaliśmy naszym wspaniałym autobusikiem pod galerię „Pasaż Grunwaldzki”, gdzie oddaliśmy się wiosennym zakupom oraz,, zaatakowaliśmy” Mc Donalds i KFC. Po kręglach jedzenie smakowało jeszcze bardziej. Kiedy zapadał już wieczór, zamieniliśmy nasz autokar na małą przebieralnię i wszyscy ubrani na galowo poszliśmy do opery, bombardowani śnieżycą, która o tej porze dawała wszystkim nieźle w kość.

Sztuka była wspaniała. Dobrze znana nam szekspirowska historia Romea i Julii wpleciona w układ taneczny i doskonałą grę aktorską, dała zdumiewający efekt. Libretto podzielone było na trzy akty. Początek był niezwykle ciekawy. Całą sztukę otwiera Fatum. Był to aktor umalowany na biało i ubrany w czarne spodnie, który specyficznym krokiem przemieszczał się po scenie, a następnie wraz z podniesieniem jego prawej ręki kurtyna szła w górę i rozpoczynała się cała kulturalna uczta. Już na samym początku największe wrażenie wywarła na nas szermierka w wykonaniu dwóch zwaśnionych rodów: Capulettich i Monecchich w połączeniu z układem tanecznym. Największym wachlarzem możliwości popisali się tutaj aktorzy grający główne role. Wywarli oni na nas ogromne wrażenie i byli niekwestionowanymi gwiazdami całego wieczoru, nie ujmując innym, których gra była równie znakomita.

Podsumowując, wycieczka była bardzo udana. Dzięki niej mogliśmy poczuć,  że bierzemy czynny udział w życiu kulturalnym co jest dla nas, młodych ludzi, bardzo ważne. Mamy nadzieję, że nasza szkoła częściej będzie organizować takie wyjazdy, ponieważ są one dla nas bardzo wartościowe. Balet „Romeo i Julia” na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wiktoria Łukowicz z kl. IIA liceum

Liga Humanistyczna 2013 - wyniki

Obrazy newsów: lh2013.jpg

Liga Matematyczna 2013 - wyniki

Obrazy newsów: lm2013.jpg

Zasady egzaminu gimnazjalnego

Obrazy newsów: zasgim.jpg

Konkurs literacki

Obrazy newsów: konklit.jpg

Dominika Zdęba otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

"Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia"

Apel Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Beaty Pawłowicz


Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, drodzy Uczniowie

Już czwarty rok organizujemy wspólnie z TVP Wrocław akcję ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą - MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Dla uczniów dolnośląskich szkół jest to wielka lekcja patriotyzmu, okazja do poznania historii swoich rodzin, ale również historii naszego narodu. W ubiegłym roku 360 wolontariuszy pracowało podczas wakacji przy porządkowaniu kresowych nekropolii, ponad 100 tysięcy młodych ludzi przekazało na ten cel jedną symboliczną złotówkę. Wszystkich uczestników i osób zaangażowanych w tę akcję proszę o przyjęcie serdecznych podziękowań.

Przed nami kolejna wyprawa. Już 3 lipca ponad 500 młodych Dolnoślązaków wyjedzie do pracy na 50 cmentarzach położonych w okolicach Lwowa, Stanisławowa, Tarnopola, na Wołyniu i Podolu.

Rozpoczynamy zbiórkę symbolicznych złotówek, które można wpłacać do 10 maja tego roku na charytatywne konto akcji. Podobnie jak w ubiegłym roku jest to konto Związku Sybiraków III Rzeczypospolitej Polskiej we Wrocławiu ul Chrobrego 11/2A.

30 1540 1030 2001 7760 0457 0001
KRS: 0000228551


Informacje na temat akcji, lista wpłacających, reportaże STUDIA WSCHÓD można znaleźć na stronie internetowej www.studiowschod.pl

Dolnośląski Kurator Oświaty
Beata Pawłowicz

 

Pełna treść listu - http://www.kuratorium.wroclaw.pl/zal/LISTK.pdf 

Finał VII PKKJP

 FINAŁ VII POWIATOWEGO KONKURSU KULTURY JĘZYKA POLSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY

Obrazy newsów: pkkjp1.jpg

 

Już po raz siódmy Zespół Szkół Alternatywnych w Kłodzku zorganizował swój autorski Konkurs Kultury Języka Polskiego – w tym roku pod hasłem „Słowa, co nic już nie znaczą" – cytatem z wiersza Jonasza Kofty.

Finał powiatowy przewidywał  dwa etapy: pisemny i ustny. Podczas tego pierwszego młodzi mistrzowie języka musieli rozwiązać test- jak trudny- sprawdźcie Państwo sami, próbując odpowiedzieć na kilka przykładowych pytań testowych.  Np.: jak brzmi Ms l.poj. od  rzeczownika pascha, albo D l.mn. od nuda ? Albo jak poprawnie wymawiamy feng shui i google i co oznaczają wyrażenia ex aequo, in vitro i nihil novi ? Etap drugi – ustny- to dopiero twardy orzech do zgryzienia! Należało przedstawić najwyżej pięciominutową prezentację na temat: „Książka, do której chętnie wracam". Jury oceniało oryginalność pomysłu w ujęciu tematu, bogactwo językowe oraz poprawność. Od razu wszystkim, przyszłym uczestnikom konkursu także, zdradzę wielką tajemnicę… Najbardziej podobają się te prezentacje, które są zabawne albo osobiste, albo operują aluzją literacką lub przypominają scenkę aktorską. Pamiętajcie! Zawsze czymś trzeba słuchacza zaskoczyć.

Do zmagań finałowych zgłosiło się 15 uczestników z różnych gimnazjów w powiecie: Lewina Kłodzkiego, Kudowy-Zdrój, Międzylesia, Szcztnej, Bystrzycy Kłodzkiej. Z kłodzkich gimnazjów do finału przystąpili uczniowie  Gimnazjum Publicznego  oraz Alternatywnego Gimnazjum.  Laureatami zostały trzy osoby: I miejsce zajęła Kinga Łukawska z Gimnazjum nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej (opiekun - Magdalena Dereń , II miejsce przypadło w udziale Oli Podhalicz z Alternatywnego Gimnazjum w Kłodzku (opiekun- Agata Baran), a III lokatę zdobyła Sylwia Ponulak z Zespołu Szkół w Międzylesiu (opiekun – Jolanta Skrzypczak). Nagrody wręczył  laureatom wiceburmistrz, Pan Witold Krzelowski, a  o "słowach - wytrychach , karierowiczach i natrętach " opowiedziała uczniom Pani Mariola Łuszczewska, dyrektor ZSA. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, dziękujemy także opiekunom za krzewienie kultury słowa wśród młodych, winszujemy również wszystkim pozostałym uczestnikom i ich nauczycielom, ponieważ dostać się do finału to już sukces – w końcu jest się najlepszym w swojej szkole!

Na uwagę zasługuje bardzo sympatyczna atmosfera konkursu i godna oprawa (obfity poczęstunek, wspaniałe nagrody i upominki dla wszystkich uczestników), a także sprawiedliwość i obiektywizm – jury za każdym razem jest dobierane losowo spośród nauczycieli – opiekunów uczestników.

Nie byłoby jednak mowy o jakiejkolwiek oprawie konkursu, a co dopiero o tak bogatej, gdyby nie hojność wspaniałych darczyńców: Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Urzędu Miasta w Kłodzku oraz Zarządu ZSA. Kłaniamy się nisko, składamy gorące podziękowania i oczywiście prosimy o więcej w przyszłym roku. Cieszymy się, że rozwija się nasza współpraca, a Dolnośląski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Kłodzkiego i Burmistrz Kłodzka od lat obejmują honorowy patronat nad naszym przedsięwzięciem, za co jesteśmy bardzo zobowiązani. Dziękujemy również za patronat medialny Gazety Prowincjonalnej „Brama”, która oczywiście umieści niniejszą relację na swoich łamach.

Obrazy newsów: pkkjp2.jpg

Koncert zorganizowany przez Samorząd ZSA

Obrazy newsów: forever2.jpg

25 stycznia w Zespole Szkół Alternatywnych odbył się koncert rozpoczynający ferie, zorganizowany przez Samorząd ZSA oraz Bee Happy. Akustyczne granie w miłej atmosferze dostarczyli nam - Łukasz Pochroń, występujący pod pseudonimem Mystovski, a także Artur Młynarski, czyli Artekem. Występ artystów, z pewnością należał do nietypowych i zapamiętamy go na długo.

Przez cały koncert salę oświetlały jedynie płomienie świec, które wprowadziły nas wszystkim w szczególny nastrój. Podczas dwugodzinnej gry rozkoszowaliśmy się pięknem muzyki, jaką dostarczyli nam wykonawcy. Niestety - wszystko co dobre, szybko się kończy. Obiecujemy jednak, że niebawem przygotujemy dla Was następną niespodziankę, oczekujcie informacji o kolejnych wydarzeniach!Obrazy newsów: forever1.jpg

FPO

Obrazy newsów: fpo.jpg

 

Angelika Nowak została laureatką Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu. Gratulujemy! 

Szkolny Festiwal Nauki i Kultury

Dzień 25 stycznia  2013 roku w Zespole Szkół Alternatywnych był bardzo wyjątkowy. Nie tylko ze względu na rozpoczynające się ferie, ale również z powodu prezentacji  Projektu Edukacyjnego pt. "Co znaczy być z savoir vivrem za pan brat". Uczniowie klasy 2 gimnazjum od początku roku szkolnego tworzyli i dopracowywali swoje prezentacje. W pracy pomagali im nauczyciele prowadzący. Ostatni dzień pierwszego semestru to Szkolny Festiwal Nauki i Kultury. W tym roku to wydarzenie odbyło się już po raz trzeci. W programie były  takie atrakcje jak: przedstawienie pt. "Romeo i Julia", w  wykonaniu uczniów 3 klasy, prezentacja projektów klasy 2 i przedstawienie w języku angielskim z udziałem klasy 1 gimnazjum.  Projekt podzielony był na następujące tematy:

- "Kultura w sieci" - Przemek Adamiszak, Michał Witek

- "Zachowanie przy stole" - Szymon Staniaszek, Bartek Kołek

- "Kultura ubioru" - Karolina Janicka, Alicja Bujny

- "Zachowanie w towarzystwie" - Jowita Pawlus, Agnieszka Machońska

- "Ankieta" - Grzegorz Szczerek, Kacper Drozdowski

- "Kultura słowa" - Martyna Książkiewicz, Angelika Nowak

Odbiorcami projektu byli nasi nauczyciele, rodzice i społeczność gimnazjum. Mamy Martyny, Bartka i Szymona przygotowywały wspaniały,  karnawałowy poczęstunek. Wszyscy zajadali się kolorowymi kanapkami, owocowymi koreczkami, wyśmienitymi sałatkami. Nie zabrakło też ciast i ciasteczek, więc, gdy zmęczeni ruszyliśmy w stronę sali z poczęstunkiem już od progu było czuć wspaniałe zapachy. Po zakończeniu posiłku wszyscy wreszcie poczuliśmy słodki smak ferii zimowych.  Było przyjemnie i bardzo miło spędziliśmy ten dzień. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział projekcie. Cieszę się, że w przyszłym roku będzie znowu taki dzień.

 

Jowita II g

Zobacz galerię zdjęć 

W życiu najpiękniejsza jest każda chwila !

Obrazy artykułów: gabi6.jpg

Wokalista zespołu Dżem śpiewał, że w życiu piękne są tylko chwilę. Ja zrozumiałam, że w życiu najpiękniejsza jest każda chwila, gdy 20 sierpnia przeszłam przez bramki na lotnisku w Pradze, zostawiając za nimi moją wspaniałą, jedyną i nigdy nie zastąpioną rodzinę, przyjaciół, moje miejsca, mój motor (Honda CBF). Zostawiłam za tymi bramkami kawałek siebie i zaczęłam całkiem nowe życie. Kim jest exchange student? To osoba, która włożyła całe swoje życie w walizkę i zaczęła żyć swoimi marzeniami. Więc zacznijmy od samego początku...
Dawno, dawno temu, za oceanem, za Nowym Yorkiem i Kanadą, na równym, zalesionym Michigan, Bad Axe rozpoczyna się moja wielka amerykańska przygoda. W moim miasteczku mieszka około 3 000 osób. Większość małych miasteczek ma podobny schemat budowy: główna ulica z żółtą sygnalizacją świetlną, wypełniona sklepikami i restauracjami. Wiele ulic rozchodzi się od tej głównej (praktycznie zawsze ulice przecinają się pod kątem prostym), jedna z nich prowadzi do szkoły.

 

Czytaj więcej... 

Wygenerowano w sekund: 0.01
3,044,199 unikalne wizyty