Zespół Szkół Alternatywnych

E-Dziennik - film


Film - jak zalogować się
po raz pierwszy do
E-Dziennika

Instrukcja rejestracji

Instrukcja

rejestracji.

EDziennik-logowanie

Tarcze Perspektyw

Nawigacja

Ostatnie Fotki

Facebook

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezpieczeństwa

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-GIS

List Minister
Edukacji Narodoweji Głównego Inspektora
Sanitarnego

MEN

List MinisterEdukacji Narodowej

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2020 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2020 roku

Instrukcja maturalna 2020

Instrukcjamaturalna 2020

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2020 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcja w klimacie średniowiecza

Obrazy newsów: bractwo.jpgŚredniowiecze to fascynująca epoka! Pełna różnorodności i sprzeczności. W tamtych realiach rozgrywała się akcja powieści Henryka Sienkiewicza Krzyżacy .Średniowiecze fascynuje i dziś, a szczególnym powodzeniem cieszy się kultura rycerska. Zamki, turnieje, pojedynki, tańce...

Uczniowie II klasy gimnazjum Zespołu Szkół Alternatywnych w Kłodzku mieli możliwość lepszego poznania tych odległych czasów. Na lekcji języka polskiego, pod opieką pani Agaty Baran, zorganizowali średniowieczny pokaz mody i kultury mieszczańskiej. Stroje z epoki, muzyka i tańce to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez młodzież. Szczególnie wyróżniły się Natalia Wójcik i Dominika Zdęba, członkinie Kłodzkiego Bractwa Rycerskiego. Chętni mogli nauczyć się tańców średniowiecznych, co wcale nie było takie łatwe, lecz pod koniec zajęć wszyscy doskonale dawali sobie radę. Lekcja udała się znakomicie, a zabawa była naprawdę udana, bo kto powiedział, że nauka musi być nudna?


mademoiselle mouton

Nasi uczniowie

Obrazy newsów: adamiszak.jpgArek Adamiszak –zwycięzca powiatowych zawodów strzeleckich

Strzelectwo nie jest łatwym sportem-wymaga ogromu pracy nad sobą, cierpliwości i skupienia. 2 marca w Kłodzku odbyły się powiatowe zawody strzeleckie zorganizowane przez LOK, w których udział brali uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii męskiej najlepszy okazał się Arkadiusz Adamiszak, uczeń pierwszej klasy liceum w Zespole Szkół Alternatywnych w Kłodzku, reprezentant Klubu Sportowego "Hutnik" Szczytna. Uzyskał on wynik 89 pkt i tym samym zajął pierwsze miejsce.

-Co skłoniło Cię do trenowania tej dyscypliny sportowej i od kiedy się nią zajmujesz?

Strzelectwem sportowym zainteresował mnie mój tata jeszcze kiedy byłem młodszy Trenowanie tego sportu zacząłem jednak później. Od półtora roku należę do klubu "Hutnik" Szczytna. Treningi odbywają się na strzelnicy w Szczytnej, gdzie trenujemy na broni pneumatycznej. Każdy posiada swoją własną, przypisaną mu broń i  z nią jeździ na zawody. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest ona przystosowana do naszego wzroku i różnych parametrów. Od tego zależy, czy strzał będzie celny. 

- Jakie są Twoje dalsze plany związane z tą dyscypliną sportu?

W najbliższym czasie wybieramy się na zawody do Lubina. Będzie to rywalizacja drużynowa, etap dolnośląski, więc następne tygodnie poświęcimy na treningi. Będę się starał, na ile to możliwe, dalej rozwijać się w strzelectwie, oczywiście na ile czas mi na to pozwoli i nie będzie to kolidowało z realizacją moich planów. Wiadomo, że kiedy dojdą nowe zajęcia nie zawsze znajdzie się czas. Jednak będę się starał znaleźć czas na strzelanie i realizację innych zainteresowań. Strzelectwo jest miłą odskocznią od książek.

-A czy oprócz strzelectwa zajmujesz się jeszcze jakąś inną dyscypliną?

Pływanie jest też dla mnie ważne. Bardzo często chodzę na basen. Lubię pływać. Często też razem z kolegami chodzimy na siłownię i ćwiczymy. Bardzo lubię w ten sposób spędzać wolny czas. Sport jest dla mnie wspaniałą formą relaksu po ciężkim dniu w szkole.

- Czego najbardziej lubisz się uczyć?

W szkole zdecydowanie wolę przedmioty ścisłe niż humanistyczne. Dobrze czuję się w biologii, chemii i fizyce. Te dziedziny chciałbym bardziej zgłębiać.

- Strzelectwo, pływanie, przedmioty ścisłe to sporo. Czym jeszcze się interesujesz?

Bardzo lubię literaturę, w szczególności powieści fantasy, chociaż ostatnio oprócz fantastyki bardzo zainteresowały mnie książki Dana Browna. Muzyka też jest dla mnie bardzo ważna. Nie zamykam się tylko na jeden klimat, ale są też rodzaje, których w ogóle nie słucham.

- Życzę Ci powodzenia na najbliższych zawodach oraz realizacji swoich życiowych pasji.

Z Arkiem rozmawiała Wiktoria Łukowicz.

57. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Obrazy newsów: okr.jpgTroje uczniów Alternatywnego LO w Kłodzku – laureatami miejskich eliminacji 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Uczestnicy mieli do wyboru cztery kategorie - recytację, poezję śpiewaną, teatr jednego aktora i "Wywiedzione ze słowa". Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00 w miejskim centrum kultury. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, jury tytuły laureatów przyznało 5 osobom, wśród nich są Magdalena Niemczyk, Anita Mycak i Jakub Adamczewski z Alternatywnego LO w Kłodzku.

To wielki sukces, zwłaszcza, że młodzi uzdolnieni mieli niewiele czasu i prób, by szlifować i doskonalić, dykcję, odpowiednią postawę i barwę głosu (nie wspomnę już o podstawowym nauczeniu się tekstu!). Na pytanie, jak ogólnie odbierają cały konkurs i swój występ odpowiadają, że przeciwnicy wykazali się wysokimi umiejętnościami, a oni dali z siebie wszystko. Teraz muszą włożyć jeszcze wiele pracy  w przygotowanie się do eliminacji powiatowych, które odbędą się już pod koniec marca, również w kłodzkim CKSiR.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych scenicznych sukcesów !

(mic)

"Rzeź" czyli komedia z drugim dnem

Obrazy artykułów: film06.jpg"Rzeź" czyli komedia z drugim dnem.


W piątek, 2 marca 2012r., klasy licealne (IIA, IIB, IA) Alternatywnego Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku obejrzały najnowszy film Romana Polańskiego pt. "Rzeź" zrealizowany na podstawie sztuki Yasminy Rezy wystawianej w Polsce jako "Bóg mordu". Jest to komediodramat, niektórzy byli przygotowani na obejrzenie raczej lekkiej i zabawnej historii. Tych rozczarowała fabuła oparta na kłótni dwóch nowojorskich małżeństw i typowo sceniczna sceneria- akcja całego filmu działa się w jednym pomieszczeniu.
W filmie można jednak doszukać się drugiego dna, gdyż na podstawie rozmowy dwóch małżeństw o zatargu ich synów, przeradzającej się w kłótnię czterech różnych osób, można zobaczyć cztery typowe ludzkie charaktery. Zabawne dialogi i specyficzne zachowania ukazują charakterystyczne reakcje poszczególnych jednostek jako grup ludzi z podobnymi zasadami i poglądami. Odbiorca może dostrzec swoje zachowania w pewnych sytuacjach, ale także takie, które irytują go w drugim człowieku. Film pokazuje, że często ludzie dorośli mają większy problem z porozumieniem się niż dzieci, co w dość ironiczny sposób pokazane jest w finale.
Pod względem technicznym film został bardzo dobrze wykonany, podkreślić należy pracę polskiego operatora Marka Edelmana. Koncertowo grali aktorzy (Kate Winslet i Chris Waltz oraz Jodie Foster i John C.Reilly), którzy idealnie pasowali do swoich ról, świetnie wczuli się w odtwarzane postacie. Całości dopełniała dobra charakteryzacja. Widzów, przyzwyczajonych do szybkiego tempa akcji w różnych miejscach, mogła nużyć sceneria jednego pomieszczenia – eleganckiego mieszkania na Brooklynie. Mnie jednak nie.
Komedia małżeńska Romana Polańskiego jest godna polecenia choćby dlatego, by zobaczyć świetne portrety ludzkich charakterów oraz że piekło może zdarzyć się w każdym domu - w obliczu trudnej sytuacji relacje między nawet bliskimi sobie ludźmi mogą gwałtownie się zmienić. Tym, którzy lubią bezrefleksyjne komedie, w których występuje rubaszny i prostolinijny humor, a nawet sprośne dowcipy, filmu nie polecam.

Magda IIA.

4 miejsce Pawła Mazurka w II Turnieju Scrabble

 

Obrazy newsów: dns222.jpg
4 miejsce Pawła Mazurka ucznia klasy II B Alternatywnego Liceum Ogólnokształcącego w II Turnieju Scrabble w Warszawie.

W dniu 25 lutego 2012r. w Społecznej Szkole Podstawowej nr 13 im. Lotników Amerykańskich w Warszawie odbył się II Ogólnopolski Turniej o Puchar Szkoły im. Lotników Amerykańskich. Nasz uczeń Paweł Mazurek zajął w nim 4 miejsce. Uczestnicy turnieju pochodzili z różnych stron Polski. Przypominamy, że Paweł w grudniu obronił tytuł Mistrza Polski. Gratulujemy !!!

 

Estera Piznal z kl. 1 LO, Laureatka Powiatowego Konkursu Języka Francuskiego

Obrazy newsów: estera.jpgEstera uczy się francuskiego, angielskiego i niemieckiego w szkole. Do tej imponującej listy można dodać włoski i arabski, których tajniki zgłębia sama. Poza tym chodzi do szkoły muzycznej, gra na wiolonczeli i pięknie śpiewa, o czym przekonaliśmy się podczas kilku szkolnych uroczystości. Muzyka i języki obce to - jak się okazuje – niejedyne zainteresowania Estery. Lubi też podróże, taniec literaturę. W przyszłości chciałaby skończyć filologię romańską, wyjechać do ciepłych krajów, pracować ze zwierzętami, podróżować, grać w filharmonii i być tłumaczem przysięgłym. Interesuję ją też etnografia.
- Czy trudne były zadania w finale konkursu?
- Test gramatyczny i rozumienie ze słuchu nie były trudne. Część ustna zawsze jest najtrudniejsza, bo trzeba pokonać barierę mówienia. Ale było dobrze, wylosowałam przyjemne zadanie – składanie życzeń i wypoczynek z rodziną.
- Czy obecnie przygotowujesz się do jakiegoś konkursu?
- Nauka języków to systematyczna i żmudna praca. Nie przygotowuję się zatem szczególnie do danego konkursu. Po prostu biorę w nich udział.
- Jak skutecznie nauczyć się języka obcego?
- Przede wszystkim nie porównywać się z innymi. Wyznaczać sobie małe cele, np. 10 słówek dziennie. Oglądać filmy w oryginalnej wersji językowej, programy tv.
- Dziękuję za rozmowę i cenne rady.

 

(mic)

Stypendium Prezesa Rady Ministrów 2012

Obrazy newsów: joanna.jpg

29.11.2011 r. w auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej uczniom, którzy w roku szkolnym 2010/2011 uzyskali najwyższe wyniki w nauce bądź wykazali się innymi szczególnymi osiągnięciami. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 3B, Joanna Schick która odebrała nagrodę z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty – pani Beaty Pawłowicz.

Za 100 dni matura - Studniówka 2012

            14 stycznia, 2012 r. zupełnie nie przejmując się faktem, że „cudowny” licznik przedmaturalny pokazuje z dnia na dzień coraz mniejszą liczbę, klasa III LO stawiła się w Majowym Śnie, by odbyć swój pierwszy w życiu bal – wszyscy piękni i strojni, jak przystało.

            Dość nieoficjalnie, zaczęło się o 18 – na godzinę przed właściwym rozpoczęciem studniówki – ostatnie poprawki, nerwowe wyszukiwanie miejsc, ostatnie próby poloneza. Kiedy wybiła godzina 19, pani Agnieszka Gródecka-Pietrzak otworzyła tę uroczystość (niestety nasza pani Dyrektor, choć bardzo chciała, nie mogła z nami być w tym ważnym dniu) i zaprosiła do obejrzenia poloneza. Tradycją polskich studniówek jest, że klasa maturalna (po uprzednim okresie intensywnych prób) daje popis swojego poczucia rytmu i zgrania w tym tańcu – III LO świetnie poradziła sobie z tym zadaniem. Później już „poszło z górki” - podziękowania, tańce, toasty, prezentacje – nikt chyba nie zwrócił uwagi, jak z godziny 19 wieczorem zrobiła się 4 nad ranem, czas, w którym nasza zabawa miała dobiec końca.

            Cóż, wszystko co dobre, musi się kiedyś skończyć, ale z całą pewnością w pamięci pozostanie atmosfera tamtego dnia, radość z zabawy we wzajemnym gronie i ulotne uczucie rozluźnienia przed nadchodzącym egzaminem.

 

Joanna

Życzenia

 

Images: Nowyrok.jpeg

 

Z okazji Nowego Roku składam najserdeczniejsze życzenia.

Niech ten Nowy Rok 2012 pozbawiony będzie przykrości,

a składa się jedynie z sukcesów i szczęśliwych chwil.

Niech marzenia zmienią się w rzeczywistość, a sukcesy przerosną oczekiwania.

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku dla wszystkich Uczniów i Rodziców

składa:

 

dyr. ZSA Mariola Łuszczewska

 

Wycieczka do Krakowa

Miesiąc temu klasa IIA pojachała na wycieczkę klasową do Krakowa. Oto opis pobytu w dawnej stolicy Polski sporządzony przez uczestniczkę tej podrózy:

"25 października 2011 roku, godzina wczesna, bo 6:40. Spotykamy się wszyscy na PKP-Kłodzko Miasto (cieszymy się, bo podróżujemy jednak pociągiem). Wszyscy zdezorientowani, zaspani i przeciążeni bagażami na całe trzy dni. Jedziemy do Wrocławia, później szybka przesiadka i ...Witaj Kraków! Godzina 13:00 - naszym oczom ukazuje się krakowskie słońce, studenci i turyści. Zmierzamy ku ulicy św. Tomasza, jak podano w internecie, zająć nam to powinno 10 minut, zajmuje trochę więcej. W hostelu odkładamy niepotrzebne na daną chwilę rzeczy i idziemy podziwiać Stary Rynek. Mamy trochę czasu na obiad i kawę. Wszyscy spotykamy się pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Widzimy Kościół Mariacki, Sukiennice i tysiące gołębi..."

Więcej tutaj...

Dwie nowe galerie zdjęć

Grafiki

W ramach jesiennych porządków publikujemy dwie galerie zdjęć. W jednej przypominamy wydarzenia związane z tegorocznym Prima Aprilis, w drugiej zaś wspominamy przebieg uroczytego apelu związanego z obchodzonym Dniem Edukacji Narodowej. Miłego przeglądania.

 

 

Wygenerowano w sekund: 0.52
2,393,440 unikalne wizyty