Zespół Szkół Alternatywnych

Losowy numerek dnia

Szczęśliwy numerek:

4

MEN

List Minister

Edukacji Narodowej

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Dni wolne

Dni wolne od zajęć
Gimnazjum
(2017/2018)

1. 1 listopada;
2. 23 grud. - 1 stycz.;
3. 13 - 28 stycznia;
4. 29 mar. - 3 kwie.;
5. 18 - 20 kwietnia.;
6. 30 kwietnia;
7. 2 maja;
8. 4 maja;
9. 7-8 maja;
10. 31 maja;
11. 1 czerwca;

Liceum
(2017/2018)

1. 1 listopada;
2. 23 grud. - 1 stycz.;
3. 13 - 28 stycznia;
4. 29 mar. - 3 kwie.;
5. 30 kwietnia;
6. 2 maja;
7. 4 maja;
8. 7-8 maja;
9. 31 maja;
10. 1 czerwca;

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2017 roku

Sprawozdania 2017

Sprawozdania zegzaminów 2017

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2017 roku

Dostosowanie gimn.

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
gimnazjalnego
w 2017 roku

Egzamin gimnazjalny

Zdawalność matury

Wybierz studia

Instrukcja maturalna 2017

Instrukcjamaturalna 2017

Egzamin gimnazjalny

Zasady egzaminu

gimnazjalnego 2017

Matura 2017

Informacje o zasadachmatur w 2017 roku

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Targi edukacyjne

Egzamin gimnazjalny 2017

Obrazy newsów: egzamin.jpg

Prezentacja dotycząca egzaminu gimnazjalnego 2016/2017 --> POBIERZ

Warto przeczytać. Polecam!

Obrazy newsów: marsjanin.jpgKsiążka pod tytułem "Marsjanin" autorstwa Andy'ego Weira to zdecydowany bestseller science fiction.
Opowiada o Marku Watneyu - kosmonaucie, który razem ze swoją załogą wyrusza w podróż na Marsa. Misja przebiega zgodnie z planem, jednak straszliwa burza piaskowa sprawia, że ekspedycja musi ratować się ucieczką z planety. Nie udaje się to Markowi, który zostaje, uderzony anteną, ciężko ranny. Załoga, nie odnalazłszy go, odleciała, sądząc, że ich przyjaciel zginął. Mark jednak odzyskał przytomność. Mając małe zapasy żywności i wody oraz niewielką ilością tlenu, zaczyna toczyć walkę o przetrwanie. Wszyscy myślą, że nie żyje, on jednak nie poddaje się i poszukuje  rozwiązań na porozumienie się z Ziemią.
Książka nie jest jedynie dla fanów gatunku science fiction, ale również dla osób lubiących przygody, niezwykłe wynalazki oraz mających poczucie humoru.
Co może robić człowiek walczący o życie na wielkiej marsjańskiej pustyni? Musicie się o tym przekonać! 
Natalia G. IIG

ADAMED SmartUP


W tym roku odbywa się trzecia edycja programu stypendialnego ADAMED SmartUP, skierowanego do młodzieży zainteresowanej naukami ścisłymi. Składa się on z trzech etapów.

Pierwszym z nich był udział w internetowej grze tekstowej. Ten typ gier wyróżnia się brakiem grafiki, a jedynym sposobem interakcji jest czytanie tekstu zawartego w konsoli i wpisywanie komend, co jednocześnie pozwala na kreowanie wizji świata przedstawionego za pomocą wyobraźni, podobnie jak w literaturze. Fabuła osadzona została w przyszłości i dotyczyła misji na Ganimedesa, jednego z księżyców galileuszowych Jowisza, podczas której główny bohater napotykał liczne trudności i musiał rozwiązywać naukowe łamigłówki.

Osoby, którym udało się rozwiązać wszystkie zagadki i przejść grę, zostały zakwalifikowane dalej. Następnie należało wysłać aplikację zawierającą wszystkie potrzebne informacje. Po jej pozytywnym rozpatrzeniu odbywa się rozmowa kwalifikacyjna w siedzibie Fundacji Grupy Adamed w Warszawie. Będę miał okazję uczestniczyć w niej w przyszłą sobotę. Zwieńczeniem całego procesu rekrutacji jest odbywający się latem obóz naukowy i wybranie kilku najlepszych uczestników, którzy będą mogli skorzystać z profesjonalnych konsultacji edukacyjnych.

Następna edycja odbędzie się w przyszłym roku. Zachęcam wszystkich do udziału w niej. Więcej informacji dostępnych jest na stronie adamedsmartup.pl.

Marek Adaszyński

Matura 2017

Obrazy newsów: maturaustna.jpg

Prezentacja dotycząca matury 2016/2017 --> POBIERZ

Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2017 klasy gimnazjalne wybrały sie na wycieczkę do Wrocławia. O godzinie 8.00 wyjechaliśmy z przystanku autobusowego, podróż upłynęła nam bardzo szybko i wkrótce byliśmy na miejscu. W pierwszej kolejności udaliśmy sie do Muzeum Pana Tadeusza. Tam zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Obejrzeliśmy fragment filmu "Pan Tadeusz" w reżyserii Andrzeja Wajdy, a następnie wykonaliśmy związane z tym zadania. Później zwiedziliśmy wystawę i obejrzeliśmy zgromadzone eksponaty. Znajdowały się tam m.in. dawne stroje, broń, naczynia oraz przedmioty codziennego użytku. Z zaciekawieniem słuchaliśmy pani przewodnik, która o wszystkim nam opowiadała.

Gdy zwiedzanie dobiegło końca, pojechaliśmy do parku trampolin GoJump. Bardzo miło spędziliśmy czas, bawiąc się wspaniale, wpadając do basenu pełnego gąbek, skacząc na trampolinach i korzystając ze wszystkich atrakcji.

Po tak mile spędzonym czasie wsiedliśmy do autobusu i udaliśmy się na obiad, a następnie w drogę powrotną. Wycieczka bardzo nam się podobała i z pewnością miło bedziemy ją wspominać.

Iza Chlebicka, klasa Ig

Bezpieczeństwo w sieci

Obrazy newsów: cyberbezpieczenstwo.jpg

 

Pismo Pana Ministra Macieja Kopcia w związku z występującym zagrożeniem dla bezpieczeństwa uczniów korzystających z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

  

 

 

>>Pismo do pobrania<<

Wielki sukces językowy

WIELKI SUKCES JĘZYKOWY

uczniów Alternatywnego LO


Już po raz kolejny uczniowie Alternatywnego LO sięgnęli po laury Powiatowego Konkursu Językowego w Nowej Rudzie. W tym roku jednak podium należało do Alternatywnej. Uczennica klasy I, Maelle Jourdan zdobyła 1. miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Francuskiego, uczennica klasy II, Sonia Nawrotek zdobyła 2. miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego, a uczeń klasy III, Jakub Mroszczyk zdobył 1. miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

XI Konkurs Kultury Języka Polskiego

Maria Skłodowska-Curie

Obrazy artykułów: film21.jpg

 

9 marca klasy pierwsze LO poszły do kina na film pt "Maria Skłodowska-Curie" poświęcony niezwykłej kobiecie, naszej rodaczce, która zdobyła dwie nagrody Nobla w różnych dziedzinach (do dzisiaj nikogo tak nie uhonorowała Szwedzka Akademia) i jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. Film przedstawia czas z życia noblistki pomiędzy zdobyciem jednej i drugiej nagrody. Jest koprodukcją (Polska/Francja/Niemcy/Belgia), w głównej roli zobaczyliśmy Karolinę Gruszkę, która znakomicie wywiązała się ze swojej roli, z naszych aktorów ujrzeliśmy również m.in. Daniela Olbrychskiego i Izabele Kunę. Reżyserka Marie Noelle przedstawia Marię Skłodowską-Curie nie tylko jako naukowca, ale pokazuje także niechlubne momenty z życia uczonej i podkreśla jej siłę. Bohaterka znalazła się w trudnej sytuacji życiowej, gdy straciła ukochanego męża i została sama z dwiema córkami.
Film jest ciekawy, jednak reżyserka za bardzo skraca opowieść i skupia się na życiu prywatnym słynnej Polki, pomijając przy tym jej pracę naukową. Ekranizacja posiada piękne kadry (zasługa Michała Englerta), świetne kostiumy i nastrojową muzykę. Bohaterowie posługują się językiem francuskim, w naszym ojczystym języku jest powiedziane tylko kilka zdań, co według mnie jest dużym minusem, wszystkie dialogi między Marią i jej siostrą Bronisławą powinny być po polsku. Kilka plusów tej produkcji nie jest w stanie zrekompensować jego minusów. Nie dowiedziałam się niczego nowego na temat naszej noblistki, a miałam nadzieję, że tak będzie.
Klaudia Wawryków IB

Gratulacje

Uczennica Alternatywnego Gimnazjum, Julia Bałchan zdobyła 3. miejsce w finale Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego 2017. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Obrazy newsów: juliadyplom.jpgObrazy newsów: julka_fotka.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.78
1,492,223 unikalne wizyty