Zespół Szkół Alternatywnych

Losowy numerek dnia

Szczęśliwy numerek:

3

Facebook

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezpieczeństwa

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-GIS

List Minister
Edukacji Narodoweji Głównego Inspektora
Sanitarnego

MEN

List MinisterEdukacji Narodowej

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:

1. 1 listopada;
2. 11 listopada;
3. 23 grud.-1 stycz.;
4. 2-3 stycznia;
5. 10-20 lutego;
6. 9-14 kwietnia;
7. 1-3 maja;
8. 4-8 maja;
9. 12 czerwca;
10. 25 czerwca;

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2020 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2020 roku

Instrukcja maturalna 2020

Instrukcjamaturalna 2020

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2020 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kolejny raz w Olimpiadzie Chemicznej !!!

Obrazy newsów: och01.jpg

 

W czasie ferii zakończył się we Wrocławiu  drugi etap – etap  okręgowy, 65 Olimpiady Chemicznej. Wśród 30 uczniów zakwalifikowanych z okręgu Dolnego Śląska (województwo wrocławskie i opolskie) jest Michał Czech. Jest to kolejny sukces Michała w bardzo trudnej Olimpiadzie Chemicznej. W ciągu dwóch dni zmagał się z zadaniami teoretycznymi i laboratoryjnymi. Mimo bardzo trudnych zadań liczymy na etap ogólnopolski i finał, który daje 100%  z matury z chemii. W ubiegłym roku finalistą był Marek Adaszyński, który był zwolniony z pisania matury z chemii i otrzymał 100%. Życzymy takiego sukcesu Michałowi!

Na zakończenie finału drugiego etapu uczestnicy otrzymali upominki, a opiekunowie zostali poczęstowani wyjątkowym tortem. Tort był z układem okresowym z okazji  Międzynarodowego Roku Układu Okresowego Pierwiastków. Tablica Mendelejewa ma już 150 lat !!!

 

Obrazy newsów: och02.jpg

Próbna matura

Zastępstwa

22.02.2019

Próbna matura - 8.00-1.00 (11.30)

 

Sala 18/19 - 27 osób

Chemia (8 osób), historia sztuki (3 osoby), historia (2 osoby), matematyka (14 osób)

 

Sala 21 - 1 osoba - język niemiecki

 

Odwołane zajęcia klas 3 - matematyka R (1,2 lekcja)

 

Zastępstwa

1,2 lekcja - 2AB - historia R - zajęcia odwołane

3 lekcja - 1B - konwersacje - M.Bloch

Bliżej pszczół

 

Obrazy newsów: blizejpszczol.jpg

 

Dominika Konarzycka z kl. 2B zakwalifikowała się do finału III Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół", który odbędzie się w dniach 28-29 marca w Lublinie.

Zajęcia z chemii na Uniwersytecie


Obrazy newsów: chemia03.jpg

 

Po raz kolejny nasza szkoła nawiązała współpracę w uczelnią wrocławską. W ubiegłym roku była to Politechnika Wrocławska (realizowaliśmy zajęcia z fizyki i chemii), w tym roku szkolnym uczniowie Alternatywnego LO odbywają zajęcia laboratoryjne na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to grupa ponad dwudziestu uczniów, którzy zadeklarowali chęć zdawania matury rozszerzonej z chemii. Program zajęć został opracowany specjalnie dla naszej szkoły i współgra z treściami programowymi zajęć prowadzonych w szkole. Jak mówi nauczyciel chemii w naszej szkole, Pani Rosołowska-Smaka - takie laboratoryjne zajęcia „na żywo“ są idealnym uzupełnieniem teorii i zadań, które rozwiązjują uczniowie na zajęciach, a potem już na właściwym egzaminie w maju. W opinii samych zainteresowanych zajęcia są „strzałem w dzisiątkę“ i stanowią nieocenioną pomoc przy nauce chemii do matury.

 

Więcej zdjęć...

Nowy plan

Obrazy newsów: plan.jpg 

 

UWAGA!

Nowy (poprawiony) plan lekcji opublikowany został w bocznym panelu.

Obowiązuje już od poniedziałku 18.02.2019.

Sprawdź go, zanim spakujesz się do szkoły.

Próbne matury

Uwaga maturzyści!

Matura próbna z matematyki przełożona została z dnia 22.01.2019 na 23.01.2019 (czwartek) w godz 8.00-10.50.

"Improwizacja" tak! Wielka "nie!"

Obrazy newsów: dziady3.jpg

 

Zaciemniona, pusta scena. Cisza. Światło, skupione w reflektorze, wąską smugą pada na samotnego aktora. Wznosi on głowę. Bierze głęboki oddech, unosi się lekko biała koszula z rozchylonym kołnierzem. W pustce teatru rozlegają się mocne słowa: "Samotność - cóż po ludziach, czym śpiewak dla ludzi?" ... Magia  słów poety  zaczyna oddziaływać na widzów.
Tak właśnie wyobrażam sobie (a może i inni) sceniczną interpretację Wielkiej Improwizacji z III cz."Dziadów" Adama Mickiewicza. Jej nieodzownym elementem powinien być patos, podkreślający wagę monologu Konrada. Te natchnione słowa zawierają ważne dla całego utworu idee, przede wszystkim konflikt między uczuciem a umysłem. Kunszt teatralnego przedstawienia powinien być niejako hołdem złożonym pierwszemu polskiemu wieszczowi.
8 stycznia br. klasy drugie naszego LO miały okazję zobaczyć inscenizację lektury - "Dziadów cz. III" - w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.
W przedstawieniu brało udział jedynie kilku aktorów. Można tym faktem usprawiedliwić charakteryzację poszczególnych postaci, niewykraczającą ponad przeciętną - aktorzy musieli przecież często się przebierać. Jednak brak odpowiadających epoce kostiumów  można było zastąpić  jednolitym, bezpretensjonalnym, czarnym strojem, co dałoby zdecydowanie lepszy efekt. Scenografię ograniczono do zajmującej całą głębię sceny instalacji wyobrażającej celę więzienną, którą łatwo przeobrażono później w bogatą salę siedziby Senatora, a mianowicie - donosząc krzesło.
Muzyka? Mogłoby  jej nie być. Nie oddawała  nastroju dramatu,  wręcz przeszkadzała w jego odbiorze, zagłuszając kwestie aktorów brzęczeniem uszkodzonego głośnika. Poziom gry aktorskiej także nie spełnił oczekiwań widzów. Postaci cechowała sztywność i banalność. Wydarzenie "uświetnił" całkowity brak zainteresowania ze strony publiczności. Romantyczny dramat przekształcił się w przysłowiową tragedię.
Niestety, to przedstawienie nie może szczycić się mianem dobrego. Jednak, na jego przykładzie, mamy możliwość docenić prawdziwe mistrzostwo Mickiewicza, którego utworom, ich kunsztowi, niełatwo sprostać w teatralnej interpretacji - jak mieliśmy  okazję się przekonać.
Jako podsumowanie oceny  spektaklu zacytuję  słowa jednego z widzów, który, odnosząc się do monologu Konrada, najważniejszego fragmentu dramatu  powiedział: "Improwizacja – tak! Wielka – nie!" .
 

 

Maja Stasyszyn kl. 2B ZSA

XI ROBOTIC ARENA

 

Obrazy newsów: jakubu.jpg

 

W dniu 12 stycznia 2019 w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się zawody z robotyki - XI ROBOTIC ARENA. Zawody zorganizowano po raz jedenasty, a roboty rywalizowały w szesnastu konkurencjach. W tym po raz pierwszy w pojedynkach dronów. W jednej z konkurencji typu LINEFOLLOWER DRAG  brał udział uczeń szkoły ZSA Kuba Unuczek, ze swoim robotem o nazwie TMTA, gdzie zajął wysokie 4 miejsce na 18 uczestników w tej dyscyplinie. Uczeń uczestniczył w projekcie "Line Follower", którego opiekunem był p. Rafał Stoklosa.

GRATULUJEMY WSPANIAŁEGO WYNIKU!

Obrazy newsów: wyniki.jpg

Spotkanie z Rodzicami

 

Obrazy newsów: spot.jpg

We wtorek, 15 stycznia odbędą się indywidualne spotkania z Rodzicami uczniów.

Nowy plan

Obrazy newsów: plan.jpg 

 

UWAGA!

Nowy plan lekcji opublikowany został w bocznym panelu.

Obowiązuje już od poniedziałku 07.01.2019.

Sprawdź go, zanim spakujesz się do szkoły.

Życzenia

Obrazy newsów: yczenia.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.12
2,441,758 unikalne wizyty