Zespół Szkół Alternatywnych

Losowy numerek dnia

Szczęśliwy numerek:

19

MEN

List Minister

Edukacji Narodowej

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Dni wolne

Dni wolne od zajęć
Gimnazjum
(2017/2018)

1. 1 listopada;
2. 23 grud. - 1 stycz.;
3. 13 - 28 stycznia;
4. 29 mar. - 3 kwie.;
5. 18 - 20 kwietnia.;
6. 30 kwietnia;
7. 2 maja;
8. 4 maja;
9. 7-8 maja;
10. 31 maja;
11. 1 czerwca;

Liceum
(2017/2018)

1. 1 listopada;
2. 23 grud. - 1 stycz.;
3. 13 - 28 stycznia;
4. 29 mar. - 3 kwie.;
5. 30 kwietnia;
6. 2 maja;
7. 4 maja;
8. 7-8 maja;
9. 31 maja;
10. 1 czerwca;

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2017 roku

Sprawozdania 2017

Sprawozdania zegzaminów 2017

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2017 roku

Dostosowanie gimn.

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
gimnazjalnego
w 2017 roku

Egzamin gimnazjalny

Zdawalność matury

Wybierz studia

Instrukcja maturalna 2017

Instrukcjamaturalna 2017

Egzamin gimnazjalny

Zasady egzaminu

gimnazjalnego 2017

Matura 2017

Informacje o zasadachmatur w 2017 roku

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Uroczystości

Obrazy newsów: kresow.jpg

Wycieczka do Zatorza

Obrazy newsów: zatorze.jpg

 

Wycieczka do Energylandii

"Gdzieś na mapie Zator jest, Park rozrywki tu mieści się. Tam zabawa czeka Cię, Energylandia porwie Cię, moc atrakcji tutaj jest, extremalnie sprawdzisz się ..."

6 czerwca młodzież z Alternatywnego Gimnazjum odwiedziła Energylandię, największy rodzinny park rozrywki w Polsce. Po wyjątkowo wczesnej porannej pobudce, wyruszyliśmy na tę długo wyczekiwaną wycieczkę. Podróż nie nudziła nam sie ani trochę. Umilaliśmy sobie czas rozmowami, planowaniem i ustalaniem tego, jak dokładnie spędzimy ten wspaniały czas.
Gdy dojechaliśmy na miejsce, otrzymaliśmy bilety i wtedy poczuliśmy, że naprawdę zaczęliśmy zabawę. Prześcigaliśmy się w odwiedzaniu kolejnych kolejek górskich, rollercoasterów, karuzel i zjeżdżalni. Największe emocj wzbudzała w nas oczywiście strefa ekstremalna, na którą zdecydowały się osoby o najsilniejszych nerwach.
Po kilkugodzinnym szaleństwie, zdecydowaliśmy sie na odpoczynek i odwiedzenie miejscowych restauracji. Aby uczcić ten dzień, na koniec zorganizowaliśmy bitwę na pistolety wodne. Z parku wyszliśmy więc mokrzy, ale niezwykle szczęśliwi. Uważam, że była to jedna z najlepszych wycieczek, na których byliśmy.
Julia Bałchan, kl.III g

Wycieczka klasy IIa

Obrazy newsów: studzienno1.jpg

 

Studzienno – piękna i malownicza wioska położona na północnym stoku Gór Stołowych w sąsiedztwie skupiska skał Skalne Grzyby. To zaciszne i odizolowane od codziennego zgiełku miejsce, w którym nawet istnieją problemy z zasięgiem, stało się celem dwudniowej wycieczki uczniów klasy IIa. Po dotarciu na miejsce pozostawiliśmy nasze bagaże w pensjonacie "Pod Rogaczem", a następnie wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę do Wambierzyc, gdzie zaspokoiliśmy głód w lokalnej pierogarni. W drodze powrotnej zwiedziliśmy wambierzycką Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny oraz pobliski cmentarz. Najwytrwalsi wyruszyli w góry, aby podziwiać Skalne Grzyby. Wieczorem rozkoszowaliśmy się świeżym powietrzem, kiełbaskami przy ognisku i własnym towarzystwem. Następnego dnia w godzinach popołudniowych wróciliśmy do Kłodzka we wspaniałych nastrojach.

 
Donata Młynarowicz, Maja Zborowska

Obrazy newsów: studzienno2.jpg

Dzieci Dzieciom 2017

Obrazy newsów: dd2017c.jpg

 

Koncert Dzieci - Dzieciom 2017 (54 Dni Kłodzka) - wystepy uczniów ZSA (Oliwia Łuszczyńska, zespół Alter Music (Adam i Grzegorz Klasiccy, Kacper Kaszuba), KUBAR - akordeoniści Bartek i Kuba Syrycowie, Andrzej Puć - orkiestra)

 

Obrazy newsów: dd2017f.jpg

 

>>Więcej zdjęć<<

Pierwsza Pomoc

Obrazy newsów: pierpom2017.jpg

 

Obrazy newsów: pierpom2017a.jpg

 

Obrazy newsów: pierpom2017b.jpg

 

Uczniowie Alternatywnego LO (Julia Sajewicz, Marcelina Szumielewicz, Bartosz Gozdek, Grzegorz Klasicki) zajęli 1. miejsce w XV Ogólnopolskim Turnieju "Pierwsza Pomoc" w Nowej Rudzie.

Escape Room

Obrazy newsów: escape.jpg

 

Folwark Szyfrów, to miejsce na mapie atrakcji turystycznych Kotliny Kłodzkiej, w którym  można poznać historię Dolnego Śląska poprzez interaktywną zabawę przeniesioną rodem z gier komputerowych. Escape Room to gra, w której uczestnicy zostają zamknięci na 60 minut w tematycznych pokojach zagadek, z których trzeba się wydostać przed upływem wyznaczonego czasu. Każdy z nich, jest opowieścią, w której to uczestnicy są głównymi bohaterami i muszą wykazać się sprytem, spostrzegawczością, logicznym myśleniem i przede wszystkim, działać zespołowo.
Właśnie w takie miejsce wybrali się uczniowie Alternatywnego Gimnazjum w zeszłym tygodniu. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić wycieczkę, do Folwarku Szyfrów w Ławicy postanowiliśmy dotrzeć piechotą. Tam, po krótkim szkoleniu i zapoznaniu z panującymi zasadami, podzieliliśmy się na grupy. Każda weszła do innego pokoju i musiała się z niego wydostać nim minie godzina. Jak się okazało, wcale nie było to takie łatwe, jak początkowo sądziliśmy. Zagadki były trudne, a ich rozwiązanie sprawiło nam sporo problemów. Mimo to zabawa była wspaniała i spędziliśmy niezapomniany czas. Bardzo podobała nam się wycieczka i z pewnością jeszcze kiedyś odwiedzimy to miejsce.

Uczniowie ZSA

Wycieczka do arboretum

 

Arboretum w Wojsławicach jest jednym z niewielu dawnych parków podworskich na Dolnym Śląsku, które udało się ocalić z powojennej zawieruchy i zachować do naszych czasów. Dzisiaj Park- Arboretum jest placówką naukowo-badawczą i dydaktyczną Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Systematycznie powiększa się jego teren - w 1990 r. powierzchnia zwiększyła się o prawie 5 ha nowych gruntów - rekonstruuje się stawy i cieki wodne, zakłada systemy nawadniające, wytycza nowe alejki, a przede wszystkim sadzi wiele roślin, dzięki czemu ich liczba zwiększyła się w ostatnich latach prawie czterokrotnie. Wszystkie okazy roślin posiadają szczegółową dokumentację, otrzymują etykiety informacyjne, a unikaty specjalne tablice opisowe. Arboretum nadal służy nauce i tysiącom gości, których przyciąga tu bujna przyroda i jedna z największych w Polsce kolekcja różaneczników.
Właśnie to miejsce stało sie celem uczniów Alternatywnego Gimnazjum, którzy wybrali się na wycieczkę w piątek, 12 maja. Pogoda dopisywała, świeciło piękne słońce, wiał delikatny wietrzyk, a po błękitnym niebie leniwie przepływały pojedyncze chmurki. Idealne warunki na spacer po pięknym ogrodzie, w którym mogliśmy zobaczyć wiele wspaniałych gatunków kwiatów, drzew i krzewów. Szczególną uwagę zwróciliśmy na azalie i różaneczniki, które właśnie zaczynały rozkwitać. Przyjemnie było spacerować wśród zieleni, cieszyć oczy pięknem natury i słuchać śpiewu ptaków. Arboretum w Wojsławicach to miejsce magiczne. Każdy może znaleźć tam coś dla siebie i wspaniale spędzić czas. Nam podobało się bardzo i z pewnością znów je odwiedzimy.
Uczniowie ZSA

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Obrazy newsów: kpoj.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

27.kwietnia 2017 w Gimnazjum nr 1 w Kłodzku odbył się  VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W imprezie wzięli udział uczniowie kłodzkich gimnazjów: Zespołu Szkół Alternatywnych, Zespołu Szkół Integracyjnych, Miejskiego Zespół Szkół, Gimnazjum Społecznego, Gimnazjum Dwujęzycznego nr 1 oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr3 i Nr2.
ALEKSANDRA KRZAK z kl. 2G zajęła 2. miejsce w kategorii open, a duet wokalny BERNADETTA KANTOR  i NATALIA ŁYSIAK z 3G z zespołem  (A. Klasicki, G. Klasicki, B. Syryca) - 1. miejsce w kategorii unplugged.

Zmiany w planie lekcji

Obrazy newsów: plan.jpg 

 

UWAGA!

Zmieniony plan obowiązuje od 15 maja (poniedziałek)

Proszę sprawdzić plan przed spakowaniem się do szkoły!!

 

PLANY DOSTĘPNE SĄ W BOCZNYM PANELU! 

Harmonogram matur

HARMONOGRAM

MATUR USTNYCH

Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

2017

>>pobierz<<

Zmiana planu

Obrazy newsów: plan.jpg 

 

UWAGA!

Zmodyfikowany plan obowiązuje od 8 maja (poniedziałek)

Proszę sprawdzić plan przed spakowaniem się do szkoły!!

 

PLANY DOSTĘPNE SĄ W BOCZNYM PANELU! 

Wygenerowano w sekund: 0.60
1,538,452 unikalne wizyty