Zespół Szkół Alternatywnych

Losowy numerek dnia

Szczęśliwy numerek:

7

Facebook

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-GIS

List Minister
Edukacji Narodoweji Głównego Inspektora
Sanitarnego

MEN

List MinisterEdukacji Narodowej

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Dni wolne

Dni wolne od zajęć
Gimnazjum
(2018/2019)

1. 1-2 listopada;
2. 24 grud. - 1 stycz.;
3. 28 stycz. - 10 lut.;
4. 18 - 23 kwietnia;
5. 2 maja;
6. 6-10 maja;
7. 19-20 czerwca;

Liceum
(2018/2019)

1. 1-2 listopada;
2. 24 grud. - 1 stycz.;
3. 28 stycz. - 10 lut.;
4. 18 - 23 kwietnia;
5. 2 maja;
6. 6-10 maja;
7. 19-20 czerwca;

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2019 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2019 roku

Dostosowanie gimn.

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
gimnazjalnego
w 2019 roku

Instrukcja maturalna 2018

Instrukcjamaturalna 2019

Egzamin gimnazjalny

Zasady egzaminu

gimnazjalnego 2019 r.

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2019 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Egzamin gimnazjalny

Zdawalność matury

Wybierz studia

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Próbne matury

Uwaga maturzyści!

Matura próbna z matematyki przełożona została z dnia 22.01.2019 na 23.01.2019 (czwartek) w godz 8.00-10.50.

"Improwizacja" tak! Wielka "nie!"

Obrazy newsów: dziady3.jpg

 

Zaciemniona, pusta scena. Cisza. Światło, skupione w reflektorze, wąską smugą pada na samotnego aktora. Wznosi on głowę. Bierze głęboki oddech, unosi się lekko biała koszula z rozchylonym kołnierzem. W pustce teatru rozlegają się mocne słowa: "Samotność - cóż po ludziach, czym śpiewak dla ludzi?" ... Magia  słów poety  zaczyna oddziaływać na widzów.
Tak właśnie wyobrażam sobie (a może i inni) sceniczną interpretację Wielkiej Improwizacji z III cz."Dziadów" Adama Mickiewicza. Jej nieodzownym elementem powinien być patos, podkreślający wagę monologu Konrada. Te natchnione słowa zawierają ważne dla całego utworu idee, przede wszystkim konflikt między uczuciem a umysłem. Kunszt teatralnego przedstawienia powinien być niejako hołdem złożonym pierwszemu polskiemu wieszczowi.
8 stycznia br. klasy drugie naszego LO miały okazję zobaczyć inscenizację lektury - "Dziadów cz. III" - w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji.
W przedstawieniu brało udział jedynie kilku aktorów. Można tym faktem usprawiedliwić charakteryzację poszczególnych postaci, niewykraczającą ponad przeciętną - aktorzy musieli przecież często się przebierać. Jednak brak odpowiadających epoce kostiumów  można było zastąpić  jednolitym, bezpretensjonalnym, czarnym strojem, co dałoby zdecydowanie lepszy efekt. Scenografię ograniczono do zajmującej całą głębię sceny instalacji wyobrażającej celę więzienną, którą łatwo przeobrażono później w bogatą salę siedziby Senatora, a mianowicie - donosząc krzesło.
Muzyka? Mogłoby  jej nie być. Nie oddawała  nastroju dramatu,  wręcz przeszkadzała w jego odbiorze, zagłuszając kwestie aktorów brzęczeniem uszkodzonego głośnika. Poziom gry aktorskiej także nie spełnił oczekiwań widzów. Postaci cechowała sztywność i banalność. Wydarzenie "uświetnił" całkowity brak zainteresowania ze strony publiczności. Romantyczny dramat przekształcił się w przysłowiową tragedię.
Niestety, to przedstawienie nie może szczycić się mianem dobrego. Jednak, na jego przykładzie, mamy możliwość docenić prawdziwe mistrzostwo Mickiewicza, którego utworom, ich kunsztowi, niełatwo sprostać w teatralnej interpretacji - jak mieliśmy  okazję się przekonać.
Jako podsumowanie oceny  spektaklu zacytuję  słowa jednego z widzów, który, odnosząc się do monologu Konrada, najważniejszego fragmentu dramatu  powiedział: "Improwizacja – tak! Wielka – nie!" .
 

 

Maja Stasyszyn kl. 2B ZSA

XI ROBOTIC ARENA

 

Obrazy newsów: jakubu.jpg

 

W dniu 12 stycznia 2019 w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się zawody z robotyki - XI ROBOTIC ARENA. Zawody zorganizowano po raz jedenasty, a roboty rywalizowały w szesnastu konkurencjach. W tym po raz pierwszy w pojedynkach dronów. W jednej z konkurencji typu LINEFOLLOWER DRAG  brał udział uczeń szkoły ZSA Kuba Unuczek, ze swoim robotem o nazwie TMTA, gdzie zajął wysokie 4 miejsce na 18 uczestników w tej dyscyplinie. Uczeń uczestniczył w projekcie "Line Follower", którego opiekunem był p. Rafał Stoklosa.

GRATULUJEMY WSPANIAŁEGO WYNIKU!

Obrazy newsów: wyniki.jpg

Spotkanie z Rodzicami

 

Obrazy newsów: spot.jpg

We wtorek, 15 stycznia odbędą się indywidualne spotkania z Rodzicami uczniów.

Nowy plan

Obrazy newsów: plan.jpg 

 

UWAGA!

Nowy plan lekcji opublikowany został w bocznym panelu.

Obowiązuje już od poniedziałku 07.01.2019.

Sprawdź go, zanim spakujesz się do szkoły.

Życzenia

Obrazy newsów: yczenia.jpg

Koncert

 

Obrazy newsów: koncert3.jpg

 


W piątek 22 grudnia uczniowie ZSA zorganizowali świąteczny koncert, który w tym roku dedykowany był pamięci Pani Agnieszki. Dziękujemy wykonawcom: Emilce Jakubowskiej, Beni Kantor, Wiktorii Piórkowskiej, Kacprowi Szubie, Grzegorzowi i Adamowi Klasickim, Krzysztofowi Jakubowskiemu, Monice Milke, Emilce Matusiak, Tomkowi Ściepurze i Bartkowi Syrycy.
 

 

Foto: Jarek Derkowski

Obrazy newsów: koncert5.jpg

Pożegnanie

Obrazy newsów: nekrolog2.png

Pożegnanie

Obrazy newsów: aga.jpg
Obrazy newsów: nekrolog.jpg

Wycieczka szkolna

JumpWorld to park trampolin, znajdujący się we Wrocławiu przy ul. Otmuchowskiej 15. W jego wnętrzu mieszczą się liczne atrakcje. Arena Główna jest największą przestrzenią do aktywności. Składa się z kilkunastu małych trampolin. Można na nich skakać i robić różne akrobacje. Dostępna jest także Strefa Basketu, idealna dla fanów koszykówki i nie tylko. Skacząc w tej strefie możemy poczuć się jak najlepsze gwizdy NBA. Do naszej dyspozycji jest także basen z gąbkami, strefy: akrobatyczna, siatkówki, dodgeball oraz lina, na której można poczuć się jak Tarzan, albo odbyć walkę na "poduszki" na równoważni. Zarówno dzieci, jak i dorośli  mogą doskonale bawić się w parku, skakać na różnego rodzaju trampolinach czy "nurkować" w basenie z miękkimi gąbkami albo też szlifować swoje umiejętności akrobatyczne, grać w gry zespołowe, czy pokonywać tory przeszkód.
Cały obiekt dostosowany jest do ludzi w każdym wieku. Jest tam także oddana do dyspozycji bawiących się strefa odpoczynku, gdzie można także zjeść posiłek. Obiekt jest dobrym miejscem do aktywnego spędzania czasu. Warto udać się tam, by przeżyć niesamowitą przygodę.
12 grudnia udaliśmy się tam z klasą. Bardzo miło spędziliśmy czas i odpoczęliśmy od codziennych obowiązków. Rozruszaliśmy kości, zastane od ciągłego siedzenia w ławkach. Po przyjeździe na miejsce, instruktor przeprowadził rozgrzewkę, aby zmniejszyć ryzyko urazów oraz omówił zasady panujące w parku. Następnie przyszedł czas na wspaniałą i niezapomnianą zabawę
Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu do parku trampolin JumpWorld. Cała klasa świetnie się bawiła. Czas mijał szybko, a pomysłów na zabawę nie brakowało. Wracaliśmy do domu zadowoleni i zmęczeni, a co najważniejsze cali i zdrowi!

 

Oktawia Hankus, Julia Michalczyk kl.I b

Paczka na Kresy


Obrazy newsów: kresy01.jpg

Obrazy newsów: kresy02.jpg

 

Uczniowie Zespołu Szkół Alternatywnych wzięli udział w świątecznej zbiórce darów dla rodaków na Kresach Wschodnich organizowanej w ramach akcji Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia.

Wygenerowano w sekund: 0.11
2,216,039 unikalne wizyty