Zespół Szkół Alternatywnych

Losowy numerek dnia

Szczęśliwy numerek:

13

Facebook

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezpieczeństwa

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-BS

MEN
BezpiecznaSzkoła

MEN

List DolnośląskiegoKuratora Oświaty

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Dni wolne

Dni wolne od zajęć:

1. 1 listopada;
2. 11 listopada;
3. 23 grud.-1 stycz.;
4. 2-3 stycznia;
5. 10-20 lutego;
6. 9-14 kwietnia;
7. 1-3 maja;
8. 4-8 maja;
9. 12 czerwca;
10. 25 czerwca;

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2020 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2020 roku

Instrukcja maturalna 2020

Instrukcjamaturalna 2020

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2020 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wycieczka do "Energylandii"

W Zatorze, w województwie małopolskim, nieopodal Krakowa znajduje się największy w Polsce Park Rozrywki Energylandia. Jest to miejsce odpowiednie dla osób w każdym wieku, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Park powstał w 2014 roku, wszystkie zainstalowane tam urządzenia są więc nowoczesne. Na wszystkich amatorów mocnych wrażeń czeka tam moc atrakcji. Na 26 hektarach zgromadzono ponad 70 urządzeń na czele z roller coasterami, zarówno tymi ekstremalnie szybkimi i wysokimi, jak i delikatnymi, dla rodzin czy małych dzieci, a także potężnymi atrakcjami wodnymi. Wśród nich znajduje się Anakonda, największa w Europie środkowo – wschodniej przejażdżka potężnymi łodziami.
Ponadto, w Energylandii znaleźć można także wiele różnych gier, zabaw, widowisk, czy pokazów artystycznych. Całość podzielona została na 4 strefy: Bajkolandię dla najmłodszych, Familijną, dla całych rodzin, Ekstremalną – dla wszystkich głodnych wrażeń i sporej dawki adrenaliny, a także Wodną.
Moją ulubioną atrakcją zdecydowanie jest Hyperion, olbrzymi roaller coaster, pędzący z prędkością 142 km/h po torze o nachyleniu 84 stopni. Wysokość konstrukcji wynosi 77 metrów, a długość przekracza1450 metrów. Atrakcja ta zapewnia niespodziewane efekty grawitacyjne, symuluje stan nieważkości, oferuje ponadto obrotowe nachylenie toru i podwójne zakręty.
Oprócz tego, w Parku Rozrywki Energylandia zobaczyć można spektakularne pokazy kaskaderskie, wykonywane przy użyciu sportowych samochodów oraz motocykli, a także występy akrobatów. Pokaz ten odbywa się tuż przed zamknięciem parku, dlatego po dniu pełnym wrażeń i atrakcji, wspaniale jest zakończyć wizytę takim akcentem. Warto odwiedzić to miejsce, każdy może poczuć się tam jak dziecko. Gorąco polecam.
Nikola Słoboda

Wycieczka do Wrocławia

Obrazy newsów: ogrodjaponski.jpg

 

6 czerwca  pierwsze klasy liceum udały się na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym celem podróży była lekcja muzealna na temat najcenniejszych eksponatów znajdujących się w Muzeum Narodowym.  Mieliśmy niepowtarzalną okazję obejrzenia m.in. dwóch ołtarzy z wrocławskiej katedry wykonanych ze srebra. Na koniec,  już samodzielnie, zwiedziliśmy stałą wystawę pt. Cudo- Twórcy, na której znajdowało się rzemiosło i sztuka zdobnicza. Jak sama nazwa wskazuje były to przedziwne, "cudaczne" przedmioty.

Po półtoragodzinnej lekcji mieliśmy czas na  posilenie się przed długim spacerem do Ogrodu Japońskiego. W tej oazie ciszy, podziwiając niepowtarzalną przyrodę, mogliśmy odpocząć. Był też czas na sesje zdjęciowe wśród kwiatów i pięknych widoków na staw.
Ostatnią atrakcją wycieczki było przedstawienie  pt. Mayday na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego. Komedia opowiada o londyńskim taksówkarzu, który przez lata prowadzi podwójne życie, posiadając dwa domy i dwie żony. Nikt jednak o tym nie wie. Gdy tajemnica wychodzi na jaw, taksówkarz musi  ukrywać się przed mediami, policją i swoimi żonami. Podczas występu  często było słychać śmiejącą się publiczność.
Myślę, że wszyscy- mimo wyczerpania upałem i  nadmiarem wrażeń- byli  bardzo zadowoleni z wycieczki i szczęśliwi, że wszystko się udało i bezpiecznie powróciliśmy do Kłodzka.                             
Natalia Gałusza IA

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty


Obrazy newsów: logokuratorium.png

 

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty poświęcony rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

>> Do pobrania <<


Matura 2019

 

 

Pierwszy tydzień matur w Alternatywnej za nami. Uczniowie napisali już egzaminy z przedmiotów obowiązkowych, teraz będą zmagać się z wybranymi przez siebie przedmiotami na poziomie rozszerzonym oraz zdawać egzaminy ustne z języka obcego i polskiego.
 

 

Cały czas trzymamy za Maturzystów kciuki!

 

>>Więcej zdjęć...<<

Ważna informacja

Obrazy newsów: wazne.jpg

 

Uwaga maturzyści!!

 

W każdym dniu obowiązkowych egzaminów maturalnych zdający ma obowiązek stawić się na egzaminie najpóźniej o 8.30 (po południu o 13.30) z dokumentem tożsamości i niezbędnymi przyborami pomocniczymi.

Bliżej pszczół

 

Obrazy newsów: blizej_pszczol.jpg

 

Dominika Konarzycka, jako laureatka ogólnopolskiego konkursu "Bliżej pszczół", była jednym z gości Pałacu Prezydenckiego.

Pożegnanie klas III LO

 

 

 

>>Więcej zdjęć...<<

Wystawa "Space"

Obrazy newsów: space.jpg

21 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Wrocławia na wystawę ,,Space Adventure'' pod patronatem NASA.
Wydarzenie miało miejsce w Hali Stulecia. Wzdłuż długich korytarzy były rozmieszczone eksponaty związane z kosmosem.
Mieliśmy szansę przeczytać o historii podróży kosmicznych, mogliśmy zobaczyć obiekty kosmiczne, a nawet sprawdzić, czy mamy predyspozycje do tego, by zostać astronautą.
Wśród ponad 100 kosmicznych eksponatów można m.in. zobaczyć:
- międzynarodową stację kosmiczną ISS,
- załogowy statek kosmiczny Orion,
- modele rakiet m.in rakietę Saturn, Sojuz, SLS, Ares 2, czy Liberty,
- satelitę Sputnik 1,
- kapsułę Apollo,
- Lunar Rover – łazik księżycowy który, uczestniczył w misjach Apollo,
- autentyczne kokpity i elementy maszyn kosmicznych, aż 11 oryginalnych skafandrów kosmonautów w tym umundurowanie Gagarina,
- asteroidy i prawdziwe kamienie księżycowe.
Opuściliśmy to miejsce z wrażeniem przebycia niesamowitej podróży. Wystawę można oglądać do 18 czerwca bieżącego roku, polecam szczególnie miłośnikom kosmosu.
 

 

Krystian Hutman

Warsztaty chemiczne


 

Uczniowie z rozszerzenia z chemii zakończyli zajęcia w laboratorium Instytutu Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. W ramach dziewięciu, czterogodzinnych zajęć wykonywali szereg doświadczeń, które pozwoliły im poznać lepiej chemię i nie obawiać się doświadczeń w arkuszu maturalnym. Nie straszna jest już im amfoteryczność, redoksy czy reakcje jonowe. Dobrze zaplanują doświadczenia Tollensa czy Trommera, rozróżnią związki nasycone od nienasyconych, glukozę od fruktozy. Zapamiętają, jak postępować z substancjami chemicznymi (drobne "przygody" zapamiętają długo), jak pracować w grupie, oszczędzać odczynniki i chronić środowisko. W tradycji naszej szkoły są zajęcia na uczelniach, nie mamy swojego laboratorium, ale młodzież w ten sposób eksperymentuje chemicznie.

 

>>Więcej zdjęć...<<

Konkurs fizyczny

Obrazy newsów: lpich01.jpg

 

Obrazy newsów: dyplom08.jpg

Obrazy newsów: dyplom09.jpg

Obrazy newsów: lpich02.jpg

I miejsce w V Konkursie Piosenki Obcojęzycznej


Obrazy newsów: dyplom07.jpg

Wygenerowano w sekund: 0.20
2,600,814 unikalne wizyty