Zespół Szkół Alternatywnych

MEN

List Minister

Edukacji Narodowej

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2018 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2018 roku

Dostosowanie gimn.

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
gimnazjalnego
w 2018 roku

Instrukcja maturalna 2018

Instrukcjamaturalna 2018

Egzamin gimnazjalny

Zasady egzaminu

gimnazjalnego 2018 r.

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2018 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Egzamin gimnazjalny

Zdawalność matury

Wybierz studia

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Sprawozdania 2017

Sprawozdania zegzaminów 2017

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Koncert wigilijny

Sala gimnastyczna

Prosimy uczniów o zabieranie na salę gimnastyczną obuwia sportowego o białej podeszwie.

Dziękujemy!

Gratulacje

Obrazy newsów: tomscie.jpg

 

W konkursie "Giner de los Rios" na opowiadanie 3 miejsce w kategorii licea i gimnazja zajął uczeń naszego liceum Tomasz Ściepuro. Odebranie nagrod odbyło się w Ambasadzie Hiszpanii w Warszawie. Serdecznie gratulujemy.

Wigilie klasowe

W piątek (21.12) od godz. 9.00 do godz. 12.30 - Wigilie klasowe z wychowawcami.

 

Obrazy newsów: wigilia-klasowa.jpg

Sukcesy chemiczne w Alternatywnej !

Obrazy newsów: adasczech.jpg

 

Pasmo sukcesów pasjonatów chemii – Marka Adaszyńskiego i Michała Czecha nadal trwa. Po zwycięstwie w VII Drużynowym Konkursie Chemicznym Politechniki Wrocławskiej (26.9.2017) nadeszły kolejne sukcesy! 13 grudnia Komitet Główny Olimpiady Chemicznej ogłosił listę 350 zawodników zakwalifikowanych do II etapu. Wśród zakwalifikowanych uczniów z całej Polski są Marek Adaszyński i Michał Czech. Koniecznie muszę podkreślić, że na pierwszym miejscu tej listy jest Marek z wynikiem 100pkt na 100! (tylko dwóch uczniów osiągnęło maksymalną liczbę punktów).
II etap odbędzie się 26-27 stycznia 2018 we Wrocławiu i składa się z części teoretycznej (na Uniwersytecie Wrocławskim) i doświadczalnej (na Politechnice Wrocławskiej). Okręg Wrocławski reprezentuje 38 uczniów, głównie ze szkół wrocławskich. Z powiatu kłodzkiego jesteśmy tylko MY!
Gratulacje!
Trzymam kciuki
Grażyna Rosołowska-Smaka – nauczycielka chemii

Dyplomy

Obrazy newsów: leoncz.jpg

Obrazy newsów: alekhy.jpg

Obrazy newsów: kornha.jpg

Lodowisko

Podróż do przeszłości

Obrazy newsów: pilsudski.jpg

 

Dziś we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie "Podróż do przeszłości  - Józef Piłsudski jako niezłomny bojownik o wolność i niezawisłość Polaków". I miejsce w konkusie zajął uczeń klasy 1B naszego liceum - Leon Czerwiński za stworzenie strony internetowej o Józefie Piłsudskim. III miejsce zajęły Kornelia Hankus i Aleksandra Hytkowska, które przygotowały prezentację multimedialną.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Portal lektury.gov.pl

Obrazy newsów: lekturygovpl.jpg

 

http://lektury.gov.pl/

Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w Internecie stronę lektury.gov.pl i wybrać z listy książkę, na której nam aktualnie zależy. Na platformie znajdzie się ponad 700 utworów – nowel, opowiadań, dramatów, wierszy, poematów czy powieści. Są wśród nich teksty obowiązkowe z programu podstawowego i rozszerzonego, jak również lektury uzupełniające – od dzieł Homera, Fredry, Mickiewicza, Norwida, Prusa czy Reymonta po Byrona, Conrada, Kiplinga, Schulza i Korczaka. Biblioteka zawiera 32% wszystkich pozycji z kanonu lektur szkolnych, zarówno tych obowiązkowych jak i uzupełniających. Dzięki portalowi daje się je wszystkie zmieścić na tablecie.

Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.  

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Obrazy newsów: mareksprm.jpg

"Dziady-Noc Pierwsza"

Obrazy newsów: dziady-noc.jpg

 

16 listopada 2017 roku chętni uczniowie LO udali się na spektakl pt. "Dziady-Noc Pierwsza" wystawiany na scenie KCKSiR w ramach Festiwalu "Zderzenie Teatrów". Jest to inscenizacja dramatu Adama Mickiewicza na podstawie "Dziadów cz. IV" z elementami "Dziadów cz. II" przez zespół Teatru Wierszalin z Supraśla. Reżyserem przedstawienia jest Piotr Tomaszczuk, który odpowiedzialny był również za wykonanie partii instrumentalnej, wraz z Adrianem Jakuć-Lukaszewiczem, i odtworzenie roli Guślarza. W nastrój grozy wprowadziła nas mroczna scenografia wykonana przez Mateusza Kasprzaka. Najwięcej emocji wzbudziła we mnie gra Rafała Gąsowskiego, który odtwarzał rolę Gustawa oraz odtwórcy roli księdza Dariusza Matysa. Po przedstawieniu zapadła chwilowa cisza, po czym rozległy się gromkie brawa, owacjom nie było końca, niektórzy widzowie wyrażali uznanie na stojąco. Publiczność była zachwycona.       

Klaudia Wawryków
Wygenerowano w sekund: 0.25
1,773,951 unikalne wizyty