Zespół Szkół Alternatywnych

Losowy numerek dnia

Szczęśliwy numerek:

20

Facebook

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-GIS

List Minister
Edukacji Narodoweji Głównego Inspektora
Sanitarnego

MEN

List MinisterEdukacji Narodowej

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Dni wolne

Dni wolne od zajęć
Gimnazjum
(2018/2019)

1. 1-2 listopada;
2. 24 grud. - 1 stycz.;
3. 28 stycz. - 10 lut.;
4. 18 - 23 kwietnia;
5. 2 maja;
6. 6-10 maja;
7. 19-20 czerwca;

Liceum
(2018/2019)

1. 1-2 listopada;
2. 24 grud. - 1 stycz.;
3. 28 stycz. - 10 lut.;
4. 18 - 23 kwietnia;
5. 2 maja;
6. 6-10 maja;
7. 19-20 czerwca;

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2019 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2019 roku

Dostosowanie gimn.

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
gimnazjalnego
w 2019 roku

Instrukcja maturalna 2018

Instrukcjamaturalna 2019

Egzamin gimnazjalny

Zasady egzaminu

gimnazjalnego 2019 r.

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2019 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Egzamin gimnazjalny

Zdawalność matury

Wybierz studia

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Matury próbne

21.11.2018

3AB

3,4,5 lekcja - próbna matura z język polskiego (poziom podstawowy)

sala 18, 19 - OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

Opieka: Z. Grodzicka, T.Cugowska

 

22.11.2018

3AB

1,2,3 lekcja - próbna matura z matematyki (poziom podstawowy)

sala 18, 19 - OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA

Opieka: A.Gródecka, A.Iwańczyk (1,2 lekcja), M.Bloch, M.Szeremeta (3 lekcja)

Konkurs historyczny


Obrazy newsów: konkurs04.png

Rekord dla Niepodległej

Olimpiada Solidarności


Obrazy newsów: konkurs03.png

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i PrawieObrazy newsów: konkurs02jpg.png

Konkurs "My w Europie"

 

Obrazy newsów: konkurs01.jpg

Tobie, Ojczyzno

 

Koncert z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości
Obrazy newsów: tobiepolsko.jpg

26 października  uczestniczyliśmy w niezwykłym wydarzeniu muzyczno-wokalno-taneczno-teatralnym w  Kłodzkim Ośrodku Kultury w wykonaniu Kłodzkiej Orkiestry Symfonicznej, chórów Ad Musicam i Lutnia oraz uczniów kłodzkich szkół. Pięknie zaprezentowali się również nasi uczniowie - duet akordeonistów KUBAR (Bartek i Kuba Syrycowie), Emilka Matusiak oraz Krzysztof Jakubowski.

Xięgi Schulza

Obrazy newsów: xiegischulza.jpg

Dwunastego października bieżącego roku uczniowie klas trzecich oraz kilka osób z klas drugich udało się do Wrocławia, aby po raz kolejny stanąć twarzą w twarz ze sztuką. Celem wycieczki był Teatr Polski, spektakl, pt "Xięgi Schulza" w reżyserii Jana Szurmieja.
W sali widowiskowej od razu zwrócił moją uwagę wszechobecny dym wypuszczany z dymiarek i ogromny napis "Xięgi Shulza" na materiale wiszącym na scenie. Wprowadzało to tajemniczy i ciekawy klimat, budziło też zainteresowanie. Głównego bohatera – Józia – grało  dwóch aktorów. W postać młodego Józia wcielił się Marcel Filipek, a starszego grał Dariusz Bereski. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć jak wydarzenia dziejące się w Drohobyczu są zapamiętane  dorosłego bohatera. Świetna gra aktorów, którzy z sercem oddawali się swoim rolom, budziła podziw u widzów, takie same uczucia wywoływała scenografia będąca niemal w ciągłym ruchu. Zaskoczeniem było dla mnie odegranie roli psów oraz koni przez aktorów,  zabieg ten okazał się celowy, w większym stopniu podkreślał surrealizm, oniryczność. Cudowna choreografia Jana Szurmieja, operowy śpiew Roksany Vikaluk (przez cały czas trwania spektaklu artystka znajdowała się nad sceną, na ruchomym podeście) przyprawiały o zachwyt każdego z nas. Całość przedstawienia zawierała w sobie elementy zarówno "Sklepów cynamonowych" jak i "Sanatorium pod Klepsydrą" oraz "Xięgi bałwochwalczej".   
Na koniec, kiedy wszyscy aktorzy wyszli na scenę, można było zobaczyć jak wiele osób brało udział w przygotowaniu tego wydarzenia. Zebrali gromkie brawa od publiczności, a aktorka grającą młoda Biankę otrzymała w dowód uznania kwiaty. Na mnie występ zrobił ogromne wrażenie i jeżeli tylko bym mogła zobaczyłabym spektakl jeszcze raz.
Bardzo dziękuję Pani Dyrektor za zorganizowanie tego wyjazdu.

         
Aleksandra Nocek

Jezioro Łabędzie

Obrazy newsów: jezioro.jpg

 

17 października miałam okazję uczestniczyć w wycieczce szkolnej, zorganizowanej dla uczniów ZSA. Naszym głównym celem było obejrzenie baletu pt. "Jezioro Łabędzie" w wykonaniu moskiewskiego zespołu baletowego - The Royal Moscow Ballet. Przedstawienie odbyło się o godzinie 19:00 w Hali Stulecia we Wrocławiu.

"Jezioro Łabędzie" to balet napisany przez Piotra Czajkowskiego- wybitnego kompozytora, który swoją twórczością wpłyną na rozwój muzyki w całej Europie. Opowiada o wielkiej miłości głównych bohaterów- Odetty i Zygfryda. Ukazuje, że mimo ogromnych przeciwności losu dobro zawsze wygrywa i pokonuje zło.

Przedstawienie zostało wystawione przez jeden z najlepszych zespołów baletowych na świecie, więc nie było mowy tu o żadnym potknięciu. Uważam, że „Jezioro Łabędzie”, które widzieliśmy, oddawało klimat utworu oraz było zgodne z pierwotnym dziełem. Tancerze zachwycali swoimi pięknymi strojami. Świetnie poruszali się po parkiecie. Delikatnie i z wdziękiem stawiali każdy krok. Pokazali jak dużo ciężkiej pracy musieli włożyć w ten jednorazowy występ. Oglądając ich, można było przeżywać całą historię, nawet gdy doskonale znało się jej treść. Jedynym minusem był brak muzyki na żywo. Nie przeszkadzało to jednak w oglądaniu całego przedstawienia.

W autobusie dzieliliśmy się wrażeniami. Wszyscy byli zachwyceni i zauroczeni magią baletu. Największy zachwyt wśród uczniów i nauczycieli budził taniec, praca rąk i nóg tancerzy oraz niezapomniana i piękna historia, która została przez nich przedstawiona. Nie było osoby, która po powrocie czułaby się znudzona czy smutna. Sądzę, że wycieczki dotyczące takich wydarzeń jak balet, przedstawienie teatralne, opera czy wyjście do muzeum są potrzebne uczniom w rozwijaniu się, doświadczaniu nowych i ciekawych rzeczy oraz lepszemu poznaniu kultury i sztuki.
 

 

Natalia Gałusza

Rajd na Kukułkę

 

19 października uczniowie ZSA wraz z nauczycielami wybrali się na pieszy rajd. Celem było jedno z pobliskich wzniesień –  góra Kostra, czyli popularna "Kukułka".  O 9.00 rano wyruszyliśmy z budynku szkoły i wkrótce, podążając żółtym szlakiem, dotarliśmy na miejsce. Poranny spacer zaostrzył nasze apetyty, rozpaliliśmy więc wielkie ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. Gdy zjedliśmy wszystkie przyniesione smakołyki koledzy z III A wyjęli gitary i umilali nam czas grą na nich. Humory dopisywały, pogoda również, więc bawiliśmy się naprawdę wspaniale. Gdy nadszedł czas powrotu do szkoły, zgodnie stwierdziliśmy, że wycieczka ta, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, była bardzo dobrym pomysłem. Relaks na świeżym powietrzu i dobre towarzystwo sprawiły, że jeszcze długo będziemy wspominać ten dzień. Chcielibyśmy, by takich wypraw było więcej.

 

Uczniowie ZSA

>>Więcej zdjęć...<<

Nowy plan

Obrazy newsów: plan.jpg 

 

UWAGA!

Nowy (poprawiony) plan lekcji opublikowany został w bocznym panelu.

Obowiązuje już od poniedziałku 22.10.2018.

Sprawdź go, zanim spakujesz się do szkoły.

Wygenerowano w sekund: 0.52
2,030,264 unikalne wizyty