Zespół Szkół Alternatywnych

Facebook

Podręczniki

Listy podręcznikówobowiązujących w ZSA

Procedury bezpieczeństwa

Procedury

bezpieczeństwa.

Politechnika

Zajęcia na

Politechnice

MEN-GIS

List Minister
Edukacji Narodoweji Głównego Inspektora
Sanitarnego

MEN

List MinisterEdukacji Narodowej

Projekt UE

PROJEKT'Międzypowiatowa
droga po sukces'

Allianz

Ogólne warunki

ubezpieczenia uczniów

Oferta dla szkoły

ubezpieczenia uczniów

Materiały pomocnicze

Materiały i przybory pomocnicze

na egzaminach w 2019 roku

Dostosowanie LO

Dostosowanie warunków i form

przeprowadzania egzaminu
maturalnego
w 2019 roku

Instrukcja maturalna 2020

Instrukcjamaturalna 2020

Egzamin maturalny

Zasady egzaminumaturalnego w 2019 r.

Porady maturalne

Poradnikimaturalne

Egzamin gimnazjalny

Zdawalność matury

Wybierz studia

Pajacyk

EFS


Szkoła przystąpiła do projektu Pracownie komputerowe dla szkół, edycja 2007.
Komputery współfinansowane są z EFS.

Ostatnie artykuły

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Konkurs fizyczny

Obrazy newsów: lpich01.jpg

 

Obrazy newsów: dyplom08.jpg

Obrazy newsów: dyplom09.jpg

Obrazy newsów: lpich02.jpg

I miejsce w V Konkursie Piosenki Obcojęzycznej


Obrazy newsów: dyplom07.jpg

Targi edukacyjne

 

Obrazy newsów: promocja01.jpg

 

27 marca 2019 w Szkole Podstawowej nr 8 Kłodzku odbyły się targi edukacyjne dla uczniów klas trzecich gimnazjów i klas ósmych podstawówek z terenu powiatu. Swoją ofertę prezentowały szkoły średnie z Kłodzka i okolic.
Jak co roku, Alternatywna też miała swoje stoisko. Potencjalnym kandydatom rozdawaliśmy ulotki, plakaty oraz odpowiadaliśmy na ich pytania dotyczące nauki w naszej szkole.
Jarek Derkowski z klasy drugiej przygotował krótką prezentację multimedialną na temat szkoły. Mamy nadzieję, że udało nam się zainteresować gimnazjalistów i uczniów podstawówek naszą ofertą.

 

Obrazy newsów: promocja02.jpg

III miejsce chłopców w Licealiadzie

Obrazy newsów: dyplom5.jpg

Mister Ortografii 2019

Obrazy newsów: dyplom6.jpg

Wizyta

Obrazy newsów: wykladchemia02.jpg

 

W piątek 22 marca 2-19 r. gościliśmy pracowników naukowych, panią dr hab. Elżbietę Wojaczyńską z Wydziału Chemii Politechniki Wrocławskiej i pana dr Jacka Wojaczyńskiego z Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. 

Tematem wykładu była ewolucja układu okresowego pierwiastków w związku z ogłoszeniem roku 2019 Międzynarodowym Rokiem Układu Okresowego Pierwiastków i 150 rocznicą Tablicy Mendelejewa.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu i porozmawiali o studiach na wydziałach chemicznych.

 

Obrazy newsów: wykladchemia01.jpg

Wyjazd na lodowisko

 

Na zakończenie sezonu zimowego uczniowie klas drugich LO, w ramach zajęć z wychowania fizycznego pojechali na lodowisko do Świdnicy. Tam pod okiem nauczyciela ćwiczyli jazdę na łyżwach. Niektórzy radzili sobie świetnie, mniej doświadczeni stawiali dopiero pierwsze (niezbyt pewne) kroki na lodzie. Niewątpliwie wszyscy jednak bardzo dobrze się bawili.
Po męczącym wysiłku fizycznym - obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki - wizyta w McDonaldzie w Dzierżoniowie. Łyżwy to wspaniały sposób na zajęcia, oby takich lekcji było jak najwięcej - tak mówią uczniowie.

>>Więcej zdjęć...<<

Finał Konkursu Czytelniczego

Szkolny Finał

Konkursu

Czytelniczego

 

poniedziałek, 18.03

5 lekcja (1145)

sala 19

(II piętro)

Powiatowy Konkurs Językowy

Obrazy newsów: dyplom3.jpg

 

14 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie odbyły się finał Powiatowego Konkursu Językowego pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Jak co roku, uczniowie Alternatywnego LO zdobyli najwyższe laury. W tym roku I miejsce w konkursie z języka angielskiego zdobyła Hanna Podolska z klasy trzeciej, natomiast z języka niemieckiego I miejsce zdobyła Aleksandra Dziedzic z klasy drugiej. Poziom konkursu był bardzo wysoki, rywalizowali najlepsi ze szkół średnich powiatu, wiec tym bardziej sukces Hani i Oli jest godny uznania. Naszym mistrzyniom serdecznie gratulujemy! Alternatywna jest z Was bardzo dumna.

 

Obrazy newsów: dyplom4.jpg

XXV Sejm Dzieci i Młodzieży

 


Obrazy newsów: xxvsdm.jpg

 

Rozpoczęła się rekrutacja do XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
Temat tegorocznych obrad to „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w konkursie będą musieli zrealizować projekt w którym, w sposób trwały, upamiętnią losy i działalność posła, sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny.
Uczestnicy XXV sesji SDiM zmierzą się więc z zadaniem rozpowszechnienia zarówno historii, jak i osoby, o której zdecydują się opowiedzieć. W tym celu będą musieli stworzyć trwały efekt realizowanego projektu, w postaci krótkiego filmu, słuchowiska, witryny internetowej lub innego pomysłu promującego losy wybranego bohatera.
Do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy dwuosobowe zespoły, składające się z uczniów w wieku 13-17 lat. Rejestracja zespołów potrwa do 4 kwietnia, natomiast ostateczny termin realizacji zadania rekrutacyjnego upłynie 8 kwietnia o godzinie 23.59. Lista najlepiej ocenionych prac zostanie ogłoszona 30 kwietnia br., a ich autorzy 1 czerwca zasiądą w ławach poselskich w charakterze uczestnika lub uczestniczki Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dodatkowo najlepszy zespół z każdego województwa oraz trzy najwyżej ocenione zespoły z całej Polski wezmą udział w seminariach oraz posiedzeniu komisji, które odbędą się w dniach 11-12 maja 2019 r.

Wybieram Wybory

 

Obrazy newsów: jbalchan.jpg

 

Julia Bałchan z klasy 2A awansowała do II etapu konkursu „Wybieram wybory” organizowanego przez Państwową Komisję Wyborczą oraz Krajowe Biuro Wyborcze. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, a jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego -  propagowania idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Wygenerowano w sekund: 0.12
2,319,512 unikalne wizyty